PLH: Ciarko Sanok vs. GKS Katowice


      We wtorkowe popołudnie przyjdzie nam oglądać kolejny pojedynek w Polskiej Lidze Hokeja. Mistrz Polski, Ciarko Sanok podejmie na własnym lodowisku GKS Katowice. Zdecydowanym faworytem jest ekipa Sanoczan. Czy zawodnicy z Katowic będą w stanie nawiązać walkę z gigantem?

 

     Ciarko Sanok jest niepodważalnym liderem. Zebrali już 35 punktów i mają aż 10 oczek przewagi nad kolejnym zespołem. Ich ostatnia forma to 9 zwycięstw z rzędu (w tym dwa po dogrywce). W poprzednim pojedynku pokonali dość pewnie zespół Tyszan, 5:2. Brylowali w tym meczu Kolusz i Zapała. Pierwszy z nich zdobył gola i dwie asysty, natomiast drugi zadowolił się aż trzema asystami. W dzisiejszej rywalizacji na pewno wystąpią. Ciekawą nowinką w świecie polskiego hokeja, a szczególnie dla sanockiego klubu jest zakontraktowanie gwiazdy NHL, Wojciecha Wolskiego - ten transfer powinien przyciągnąć tłumy, jak i będzie ogromnym wsparciem dla jakże już silnej drużyny z Sanoka. Zawodnik Cracovii ComArch Kraków, Robert Kostecki wypowiedział się w samych superlatywach na temat decyzji Wolskiego i spuentował to w następujący sposób: To zawodnik z innej półki i pociągnie zespół z Sanoka. Wiem, że może z nami zadebiutować, więc będzie musiał trener Rohacek coś wymyślić na niego. Jak wspomniał Kostecki, gwiazdor NHL zadebiutuje przeciwko krakowskiej ekipie, a będzie to 19ego października. Jednak ta wiadomość ma wpływ już teraz, ponieważ już jakże wysokie morale zostały jeszcze podbudowane.

 

     GKS Katowice to dzisiejszy rywal Ciarko. GieKSa radzi sobie słabo w lidze, zajmują aktualnie 6te miejsce. Forma nie jest zbyt wysoka - ostatnie 6 spotkań to 4 porażki i 2 zwycięstwa (w tym jedno w ostatnim pojedynku przeciwko Unii Oswięcim po dogrywce). W meczu z Unią, GKS na własne życzenie wprowadził nerwową atmosferę w klubie jak i na trybunach. Wygrywali bowiem do 55 minuty 2:0! Potem roztrwonili w beznadziejny sposób przewagę w 26 sekund... GKS pokazał w tym pojedynku swoją chimeryczną naturę. W dzisiejszym pojedynku każdy popełniony błąd będzie szybko wykorzystany przeciwko nim. Mają w składzie Browna, który potrafi wytrzymać presję i w ostatnim meczu strzelił decydującego karnego. Dzisiaj powinien również wyjść skoncentrowany na taflę i może być solidnym ogniwem przyjezdnych. Atutem zawodników gości jest też to, że pokazali Sanoczanom, że mogą się postawić takiej wielkiej ekipie. Pokonali na początku sezonu po karnych Ciarko, a w ostatnim pojedynki przegrali na lodowisku rywala zaledwie 3:4.

      Katowice lubią grać na nerwach mistrzom, ale dzisiaj jednak może się to nie sprawdzić. Są w ostatnim czasie zdekoncentrowani i jak wspomniałem, chimeryczni. Sanok znalazł właściwą ścieżkę i niszczą każdego rywala. Stąd też polecam dzisiaj grać na wygraną gospodarzy, jest to dość mocny zakład.


Zarejestruj się i zobacz jak możesz zdobyć 400pln bonusu!


Typ: Ciarko Sanok wygra, 1.35 Unibet