PLH: Ciarko Sanok vs. Jastrzębie


     Kolejne emocje z Polską Ligą Hokeja przed nami. Mistrzowie Polski, Ciarko Sanok z Wojtkiem Wolskim na czele podejmować będzie słabszą ekipę GKSu Jastrzębie. Faworytami są gospodarze, ale po ostatniej wpadce już nie są tak ogromnie faworyzowani. Powinni jednak wygrać, ale czy faktycznie podołają?

     Ciarko Sanok jest bezapelacyjnym liderem ligi z dziesięcioma punktami przewagi nad kolejnym zespołem. Ostatnio jednak po fenomenalnej serii zwycięstw w końcu przegrali. Ich niespodziewanym pogromcą był zespół Unii Oświęcim. Sanoczanie byli już zbyt pewni siebie i obrośli w piórka, potrzebowali zimnego prysznicu. Oczywiście to nie zmienia statusu quo jaki jest w PLH w tym sezonie, jak i w poprzednim również. Gospodarzy ostatnio opuścił Sławomir Krzak, który w tym sezonie zawodził. Mają jednak bardzo mocną kadrę i powinni to wykorzystać, szczególnie dzisiaj. W ostatnim meczu w ekipie gospodarzy przeciętnie zagrał Wolski, ale II trener Sanoczan, Marcin Ćwikła uspokaja fanów mówiąc: Jeśli chodzi o występ Wolskiego, to trzeba postawić sprawę jasno. Brakuje mu ogrania i potrzebuje jeszcze trzech, może czterech meczów, by wejść na obroty. Wtedy na pewno będziemy mieli z niego sporo pożytku. Ma rację, nie można wymagać nie wiadomo czego od gracza, który parę miesięcy odpoczywał. GKS Jastrzębie w tym sezonie gra dość dobry hokej. Zajmują trzecie miejsce z 34 oczkami na koncie (13 punktów straty do dzisiejszego rywala, ale ledwie 3 do drugiej ekipy). Ich ostatnia forma jest dość przeciętna. Pokonali tragicznie spisujące się Zagłębie Sosnowiec, wcześniej porażki z Tychami (0:5!), Cracovią czy też z Sanokiem właśnie. W między czasie potrafili wygrać z przeciętnymi Katowicami oraz Unią Oświęcim. Goście potrafili pokonać, jako jedyny zespół do tej pory, Ciarko w Sanoku. Dzisiaj jednak nie powinni powtórzyć tego sukcesu, nie ma już tego powera.

     W tym sezonie 1:1 w meczach pomiędzy tymi ekipami. Pierwszy mecz odbył się jednak na samym początku sezonu i Ciarko musiało się wdrożyć w sezon. Tym razem są już rozegrani i po ostatniej wpadce powinni spokojnie wygrać. Są zespołem dużo silniejszym i kto wie, może Wojtek Wolski już dzisiaj pokaże na co go stać. Warto zatem pograć na wygraną gospodarzy po dość wysokim kursie jak na nich.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln w Unibet!

Typ: Ciarko Sanok wygra, 1.47 Unibet