PLH: Ciarko Sanok vs. Unia Oświęcim


     Wbrew pozorom bardzo ciekawy mecz zapowiada się nam dzisiaj w Polskiej Lidze Hokeja. Mistrzowie Polski, Ciarko Sanok podejmują na własnej tafli, zespół Unii Oświęcim. Wszyscy spodziewają się emocjonującego spotkania, w końcu Unia już chyba zabrała najwięcej punktów Sanokowi. Czy i tym razem będzie podobna sytuacja i Unia sprawi niespodziankę?

     Ciarko Sanok świetnie gra w tym sezonie, jednak nie jest jakaś niespodzianka. Są liderami i spokojnie powinni wejść do fazy Play-Off z pierwszej pozycji. Gospodarze wracają również do formy. Ostatnio wygrali po całkiem niezłym meczu z Cracovią Kraków (3:2). Wcześniej brali udział w Pucharze Kontynentalnym, w którym im nie poszło. Na ostatnie 10 spotkań w lidze doznali tylko jedną porażkę - z Unią Oświęcim. W zespole gospodarzy rozegrał się też Wojtek Wolski, który zdobywa coraz więcej punktów, ostatnio asystował. Jest to jednak zawodnik dość wybuchowy, ostatnio wdał się w bójkę i dostał aż 10 minut kary. Zespół jednak zagrał dobrze, choć widać zmęczenie, a dobrze skomentował to drugi trener Sanoczan, Marcin Ćwikła: Mamy za sobą trzy ciężkie mecze i zawodnicy już czują to w nogach. Ciekawe czy tym razem już będzie lepiej z kondycją?

     Unia Oświęcim to zespół, który się przebudził i widać, że wrócili z dalekiej podróży. Zajmują piąte miejsce i wzrasta szansa na grę w Play-Offach. Muszą jednak jeszcze sporo zrobić by wyprzedzić zespół Cracovii. Forma Oświęcimian jest niezła. Na ostatnie 4 mecze, wygrali aż 3x. Przegrali jedynie z GKSem Tychy. Kolejne spotkania już wygrywali - GKS Katowice, GKS Jastrzębie, a w ostatniej kolejce Zagłębie Sosnowiec. Te zespoły pokonali bez większych kłopotów. Widać, że mają potencjał i go powoli wykorzystują. W ostatnim spotkaniu Jakubik spisał się świetnie, strzelając aż 3 gole. Trener Unii pochwalił po meczu z Zagłębiem swój zespół: Jechaliśmy do Sosnowca z obawą, że Zagłębie postawi nam wysokie warunki do gry po meczu z Cracovią. Mięliśmy pewne wątpliwości, lecz mecz potoczył się po naszej myśli. Chłopcy zagrali dobrze i wykorzystali swoje szanse.

     Jak widać zespoły może i dzieli przepaść w tabeli, ale to Unia zaczyna grać lepiej. W tym sezonie Sanok już stracił 2x punkty, raz przegrywając, a raz wygrywając po dogrywce - właśnie na własnej tafli. Dzisiaj zespół będzie ponownie zmęczony. Kurs na wygraną gości jest bardzo wysoki, ale wato jednak aż tak nie ryzykować. Polecam zatem typ na x2 po równie świetnym kursie - pamiętać jednak trzeba by grać za lekką stawkę, w końcu Sanok to Sanok.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Unia bądź remis, 3.20 Unibet