PLH: Cracovia Kraków vs. GKS Jastrzębie


W wielkim finale Polskiej Ligi Hokeja emocji nie brakuje. Wielkie spotkania oraz wielkie wyzwania. Crcovia ComArch Krakópo raz szósty dzisiaj zmierzy się z GKSem Jastrzębie. Jak na razie po wstępnej dominacji krakowskiej ekipy, Jastrzębianie odrobili. Już jest tylko 3:2 dla Cracovii. Dzisiaj zatem niesamowicie ważny mecz. Czy GKS odrobi stratę do końca?

W początkowej fazie play-off zespół Cracovii Kraków był skazywany na czwarte miejsce. Niemniej spokojnie pokonali Katowice 3:0, a w ćwierćfinale w zaledwie sześciu meczach wyeliminowali wciąż aktualnych mistrzów Polski, Ciarko Sanok. Tym wydarzeniem zaskoczyli wszystkich. Być może i siebie? Finał to w pierwszej części dominacja krakowskiej ekipy. Zespół ze stolicy Małopolski wygrał trzy pierwsze mecze bez większego kłopotu. Niemniej ostatnie dwa pojedynki, a szczególnie ten ostatni zakończony wynikiem 0:5 już nie wyglądały tak optymistycznie. Zespół jakby się rozluźnił. A to może źle skutkować.

Krakowianie nie błyszczeli w ostatnim meczu. Chmielewski był tłem samego siebie sprzed kilku spotkań. Trener gości Rudolf Rohaczek sam potwierdził fakt po ostatnie porażce, iż wielu zawodnikom najprawdopodobniej zaszkodził fakt, iż Craxa już prowadziła 3:0.

GKS Jastrzębie to już nie jest niespodzianka. Oni grali w sezonie zasadniczym bardzo dobry hokej i spokojnie awansowali do fazy play-off. W pierwszej rundzie beż żadnego problemu wyeliminowali niemal najgorszą drużynę ligi, Zagłębie Sosnowiec. W poprzedniej rundzie natomiast zmiażdżyli Tyszan 4:0! GKS Tychy to nie jest zespół słaby, w końcu trzecie miejsce o rozgrywkach regularnych. Ponadto zdobyli brąz w walce z Sanokiem. GKS Jastrzębie zatem pierwsze trzy porażki może zaliczyć do wpadek. Dzisiaj powinni odrobić stratę.

Zespół w ostatnich spotkaniach po prostu miażdży. Postawili wszystko na jedną kartę i spokojnie odrobili straty w dwóch, ostatecznie łatwych meczach. Cała ekipa z Prohazką czy Salamonem na czele błyszczy. Trener Reżnar był dumny z drużyny i wierzy w kolejny sukces.

Jastrzębianie w tym sezonie pokonali tylko raz Kraków na terenie rywala. Dzisiaj jednak będzie im nieco łatwiej. Wciąż muszą stawiać wszystko na jedną kartę. Poza tym przewaga psychologiczna po ostatnim meczu jest po stronie gości. Dzisiaj ponownie stawiamy na Jastrzębian, którzy mają potencjał i potrafią go wykorzystać.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: GKS Jastrzębie (ML), 1.96 Unibet