PLH: Cracovia Kraków vs. GKS Katowice


Intrygujący pojedynek dzisiaj w Polskiej Lidze Hokeja, Przed nami starcie zespołów, które walczą o awans do fazy mistrzowskiej. Z większymi szansami jest Cracovia Kraków, natomiast GKS Katowice wciąż ma szanse. Zespół ze Śląska musi jednak wciąż walczyć o to by awansować. Dzisiaj będzie bardzo ważny mecz, który da nam sporo odpowiedzi.

Zespół gospodarzy zajmuje czwarte miejsce. Za plecami jednak czyha Unia Oświęcim oraz ich dzisiejszy rywal z Katowic. Krakowianie muszą bardzo uważać, ponieważ utrata koncentracji grozi spadkiem z miejsca premiowanego awansem do kolejnej fazy. Ostatnia forma gospodarzy jest fatalna - na 9 spotkań wygrali tylko dwa mecze. W dodatku trzeba dodać, iż wygrali z Zagłębiem, a raz nieoczekiwanie z Jastrzębiem. Ostatnio ulegli liderowi z Sanoka aż 3:6. Widać, że jest kryzys w zespole z Małopolski.

W ostatnim spotkaniu Laszkiewicz oraz Chmielewski grali bardzo dobrze, lecz dwóch hokeistów nie wygra meczu. Poza tym był to pojedynek z liderem. Cracovia Krakó dzisiaj będzie miała bardzo niskie morale i to może być kluczowe w tej rywalizacji.

GKS Katowice nagle się przebudził. Po tym jak grali słabiutko przez większą część sezonu, tak też w ostatnim czasie zaczeli błyszczeć. Zajmują szóste miejsce, ale są bardzo blisko pozostałej dwójki. Ich ostatnia dyspozycja jest bardzo wysoka. Na siedem spotkań ulegli tylko w jednym meczu! To genialny wynik. Pokonywali takie drużyny jak Cracovia Kraków, GKS Jastrzębie, Unia Oświęcim, a także ograli Ciarko Sanok! Jest to bardzo dobry wynik, w dodatku pokonali mistrzów. W ostatniej rundzie dopiero ulegli, a ich pogromcą był zespół GKSu Tychy.

Zespół ze Śląska zagrał słąbo w ostatnim meczu. Wyróżnić jednak warto Chwedorczuka oraz Campbella, którzy punktowali. Trener Jacek Płachta jednak podsumował bardzo trafnie mecz: Zasłużone zwycięstwo drużyny z Tychów. To był nasz najgorszy mecz w sezonie. Graliśmy otwarty hokej, graliśmy chyba przeciwko sobie. Jak widać podszedł bardzo krytycznie i miał rację.

Dwa zespoły, które ostatnie mecze grały słabo i w dodatku są coraz bliżej siebie. Będzie to zacięty bój. Jeśli Katowiczanie zagrają ponownie taki hokej jak z zespołem z Tychów to ulegną. Zespół z Krakowa w tym sezonie wygrywał 4 razy, raz padł remis i raz wygrał zespół z Katowic. Naszym zdaniem to ekipa gości wygląda jednak lepiej. Typujemy zatem wygraną GKSu Katowice w tej ciekawej batalii.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: GKS Katowice (ML), 4.05 Unibet