PLH: GKS Katowice vs. Unia Oświęcim


     Bardzo ciekawe i wyrównane spotkanie przed nami w Polskiej Lidze Hokeja. Będzie to niezwykle ważny mecz dla obu zespołów, ponieważ mają jeden priorytet - awans do Play-Off. GKS Katowice musi się wziąć w garść i zacząć wygrywać coraz to więcej pojedynków. Unia Oświęcim jest natomiast bliżej swojego celu. Kto zatem dzisiaj zwycięży?

     GKS Katowice to zespół, który gra raczej słabszy hokej w tym sezonie. Zajmują szóśte miejsce, ale mają jeszcze jako takie szanse na awans o do fazy PO. Gospodarze tracą 8 punktów do strefy "szczęścia". Będzie im niesamowiscie ciężko, choć ostatnia forma gospodarzy jest imponująca - 3 wygrane z rzędu. Pokonali takie ekipy jak: GKS Tychy, Cracovię Kraków oraz Zagłębie Sosnowiec. Ten ostatni pojedynek wygrali ledwo i widać, że już powoli wychodzi z nich zmęczenie. Trener gospodarzy, Jacek Płachta, pochwalił ostatnio swoich podopiecznych: Emocjonujący mecz, w którym widać było, że obie drużyny walczyły o każdy kawałek lodu. Mieliśmy więcej sytuacji bramkowych, lecz wiele z nich nie wykorzystaliśmy. Sami zgotowaliśmy sobie nerwową końcówkę. Należy jednak pochwalić zawodników za grę do końca i ważne trzy punkty. Stąd też dzisiaj również będą walczyć - w końcu morale podskoczyły do góry.

     Unia Oświęcim to zespół, który w tym sezonie grał słabo, teraz wrócili do świetnej dyspozycji. Są coraz bliżej celu, tracą ledwo punkt do Krakowa, zajmują piąte miejsce. Goście ostatnio grają przeciętnie, w kratkę. Doznali sromotnej porażki z Ciarko Sanok - 0:6. Poza tym wygrali w ostatniej rundzie 4:2 z Krakowem. Świetnie spisał się Różański, który strzelił bramkę i asystował przy dwóch bramkach. Bohater po meczu powiedział takie słowa: Nie graliśmy najlepiej, ale lepiej brzydko wygrać, niż łądnie przegrać. Tym razem będą w stanie pokonać przeciwnika bez kłopotów, są jednak lepszą drużyną.

     H2H na korzyść GKSu Katowice w tym sezonie: 2:1 dla nich. Dzisiaj jednak powinniśmy być świadkami wygranej gości. Mają dużo silniejszą kadrę i będą się zabijać o wygraną w tej rywalizacji, ponieważ mogą wskoczyć na czwarte miejsce co jest ich ogromnym marzeniem i celem. Typ na zwycięstwo w meczu przez Unię Oświęcim wygląda bardzo smakowicie.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Unia Oświęcim (ML), 2.10 Unibet