PLH: GKS Tychy vs. Ciarko Sanok


Istotny i bardzo interesujący pojedynek w Polskiej Lidze Hokeja czeka nas dzisiejszego wieczora. Dwie najlepsze ekipy zmierzą się ze sobą. GKS Tychy podejmie na własnej tafli, zdecydowanego lidera ligi, Ciarko Sanok. Spodziewamy się bardzo interesującego widowiska i wielu emocji, bowiem rywalizacja tych dwóch ekip jest zawsze niezwykle zacięta.

Zespół vice lidera tabeli walczy o to by utrzymać swoje miejsce. Za plecami czyha zespół GKSu Jastrzębie, którzy tracą jedynie dwa punkty w tabeli. Zespół gospodarzy jest ostatnio w bardzo wysokiej formie. Na pięć pojedynków wygrali aż cztery spotkania. Jedyną porażkę ponieśli z GKSem Jastrzębie i to po dogrywce. Pozostałe mecze gładko wygrywali, a ograli takie ekipy jak: Cracovię, Katowice, Oświęcim i oczywiście Zagłębie Sosnowiec. Swojego ostatniego rywala zmiażdżyli aż 12:1. Widać, że forma jest.

W ostatnim spotkaniu świetnie spisało się pewne trio na które Sanoczanie muszą uważać. Sokół trafił dwa razy do bramki, asystował mu Parzyszek, którzy tworzą świetny duet. Innym zawodnikiem, na którego muszą uważać zawodnicy Ciarko jest Wanacki, który zdobył ostatnio hat tricka i jest na pewno mocno podbudowany.

Ciarko Sanok natomiast jest spokojnym liderem w PLH i nikt im już tej pozycji nie zabierze. Zespół przyjezdnych w ostatnim czasie gra jednak w kratkę i jest to spowodowane ogromną pewnością awansu z pierwszej pozycji co nie cieszy trenera, gdyż zespół powinien być skupiony cały czas na swoim każdym meczu. W ostatnich pojedynkach potrafili ulec GKSowi Katowice (4:6), a także Unii Oświęcim (2:6) - oba mecze były bardzo słabe w wykonaniu gości. Poza tym wygrywali z takimi zespołami jak Kraków, a ostatnio rozbili Jastrzębian, rewanżując się za porażkę w pucharze.

Ekipa Ciarko ma duże szanse na pozyskanie kilku nowych i istotnych zawodników by nieco odświeżyć skład. Spodziewają się pozyskania kilku młodych zawodników i to może być kolejny sukcesem tej drużyny. W ostatnim czasie jak po kontuzji wrócił Vitek pokazał klasę i jest mocnym punktem gości.

Sanoczanie w tym sezonie mają łątwość pokonywania Tyszan i w tym sezonie jest bilans 4:0 dla mistrzów Polski. Dzisiaj jednak może być zupełnie przeciwnie, ponieważ każda seria kiedyś się musi skończyć. Stąd też typujemy wygraną gospodarzy.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: GKS Tychy (ML), 1.84 Unibet