PLH: GKS Tychy vs. Karawela Toruń


      Kolejna ciekawie zapowiadająca się runda w Polskiej Lidze Hokeja. Mecz, który odbędzie się w Tychach pomiędzy miejscowym GKSem, a Karawelą Toruń zapowiada się dość jednostronnie i nie powinno to być żadną wątpliością. GKS to zespół dużo silniejszy i powinni ograć rywala bez największych problemów, ba nawet zdeklasować!

     GKS Tychy to aktualnie zespół na którym wielu się zawiodło. Mieli bowiem walczyć o to by zdetronizować Sanoczan, ale jak na razie grają przeciętnie. Ostatnie 4 mecz to dwa zwycięstwa gdzie też byli murowanymi faworytami, wygrana po dogrywce z równie przeciętnym Jastrzębiem i porażka aż 2:5 z Katowicami. Ostatni mecz przeciwko Zagłębiu Sosnowiec był dość nieudany, bo wygrali zaledwie 2:1, a zawodnicy grali bez błysku. Mają jednak ogromną siłę ognia i to powinno być kwestią czasu aż zawodnicy obudzą się z tego marazmu na początku sezonu. Dzisiaj będzie świetny moment na to by się rozegrać, ponieważ rywalem będzie outsider ligowy, Karawela Toruń. Goście w tym sezonie 11 porażek, a bilans bramek wygląda totalnie żenująco: 20:58. Byli jednak w dwóch ostatnich meczach o krok od niespodzianki, ponieważ przegrali ledwie różnicą jednej bramki i to nie z byle kim. Pierwszą szansą był pojedynek z Unią Oświęcim i wynik 3:4, a w ostatniej kolejce zagrali bardzo dobrze z Jastrzębiem i też tylko 2:3! Coś się ruszyło w zespole, ale to jednak moim zdaniem chwilowy przebłysk. Sami zawodnicy podkreślają, że u siebie dają z siebie wszystko, lecz wyjazdy to dla zespołu ciężka przeprawa. Dzisiaj powinno być podobnie. Z resztą sam napastnik Tyszan podkreśla, że muszą dzisiaj dać z siebie wszystko i nie mogą zlekceważyć rywala poza tym powinni też wykluczyć błędy o których wspomina: Mamy problemy ze skutecznością, a do tego często łapiemy niepotrzebne kary, te dwa elementy wpływają na to, że mecze nie układają się po naszej myśli – powiedział Radosław Galant. – Jednak dzisiaj gramy u siebie, więc nie możemy sobie pozwolić na stratę nawet jednego punktu. Nic dodać nic ująć. Oba zespoły już się spotkały w tym sezonie w Toruniu i tam GKS wygrał aż 5:0! Dzisiaj przewiduję podobny rezultat.

      Dzisiejszy mecz będzie idealnym by się przebudzić po stronie gospodarzy. Muszą zacząć strzelać więcej bramek, mają na to dzisiaj okazję by w końcu pokazać się z tej lepszej strony. Niska skuteczność jest spowodowana mniejszą pewnością siebie, dzisiaj powinni jej w końcu nabrać. Stąd też sugeruję typ na wygraną gospodarzy!

Zarejestruj się w Unibet i zobacz jak możesz zdobyć bonus 400pln!