PLH: GKS Tychy vs. Sanok


Zaskakujący przebieg w tym sezonie mają rozgrywki Polskiej Ligi Hokeja. Ekipa mistrzów Polski, wciąż aktualnych, choć na krótko, odpadła z rywalizacji o obronę tytułu. Ciarko Sanok walczy zatem o brąz i tutaj również im nie idzie najlepiej. GKS Tychy wykorzystują aktualną kondycję psychiczną rywali i ich ogrywają bez najmniejszych kłopotów. Dzisiaj może jednak dojdzie do przebudzenia?

GKS Tychy to ekipa, która zaskoczyła w fazie Play-Off. Niemniej dopiero w meczu o medal. Wcześniej dość łatwo ograli Unię Oświęcim (3:1) oraz odpadli z rywalizacji z GKSem Jastrzębie (0:4). W starciach z Ciarko Sanokiem radzą sobie naprawdę świetnie. W Sanoku, na ciężkim terenie wygrali dwa mecze. W pierwszym wręcz rozbili rywala (6:2). Kolejny pojedynek już był bardziej emocjonujący, ale z ponownym triumfem Tyszan (3:2). 

Tyszanom w ostatnim spotkaniu pomogło szczęście. Niemniej swoje szanse wykorzystali: ParzyszekDa Costa oraz Bagiński. Już tak nie dominowali jak w meczu wcześniej. Oddali też mniej strzałów od rywala, bo 30. Dzisiaj jednak wyjdą na taflę zmotywowani i z dwoma wygranymi w głowach, przed szansą na kolejne zwycięstwo.

Ciarko Sanok po świetnym sezonie zasadniczym i dłuższej przerwie, spowodowanej tym, że w pierwszej fazie Play-Off nie musieli grać nagle stracili swój polot. W półfinałowej batalii z Cracovią odpadli praktycznie bez większej walki (2:4). Spotkania z GKSem Tychy wyglądają nadzwyczaj podobnie, aczkolwiek w ostatnim meczu już pokazali pazut. Oddali więcej strzałów i tak naprawdę dominowali na tafli. Niemniej pech nie dał zwycięstwa, wciąż aktualnym mistrzom Polski.

Ich rywal w walce o brąz w poprzednim meczu popełniał błędy. Szczególnie przy pierwszym golu Mermera, który nie powinien paść. Obrona Tyszan zaspała, a bramkarz nie miał szczęścia zasłonić odpowiednio bramki. Dzisiaj hokeiści z Sanoka już powinni być wyczuleni na tego typu zachowania strony przeciwnej i będą to wykorzystywać.

W sezonie zasadniczym rozegrano aż sześć spotkań pomiędzy tymi ekipami. Pięciokrotnie wygrywała ekipa z Sanoka! W tym dwa razy na wyjeździe (5:3 i 2:0). Stać ich na zwycięstwa z tym rywalem. Są zdecydowanie silniejszym zespołem. Ponadto w drugim meczu o trzecie miejsce zagrali nieźle, zabrakło szczęścia. Dzisiaj już muszą wziąć sprawy w swoje ręce i wygrać, inaczej ich sytuacja stanie się beznadziejna. Poza tym nie wyobrażamy sobie by mistrz Polski tak o oddał medal. Wygrana przyjezdnych to nasz typ na to spotkanie.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Ciarko Sanok (ML), 1.86 Unibet