PLH: GKS Tychy vs. Unia Oświęcim


Już dzisiaj rozpoczyna się faza Play-Off w Polskiej Lidze Hokeja. Zatem sezon przechodzi do swojej najciekawszej fazy. Jedynym zespołem, który nie bierze udziałów w tej części jest Ciarko Sanok. Pozostałe walczą o półfinał. Najciekawiej wyglądać będzie walka pomiędzy GKSem Tychy, a Unią Oświęcim. Która z nich jest w stanie przebić się do kolejnej części walki o tytuł?

GKS Tychy końcówkę sezonu zasadniczego nie miały zbyt udanego. Finiszowali bowiem na trzecim miejscu w tabeli. Wcześniej jednak potrafili nieco zagrozić Jastrzębianom, którzy byli na pozycji wyżej. Przez to jednak, iż zajęli dopiero trzecie miejsce mają cięższego przeciwnika. Ostateczna lokata była powodem fatalnej serii trzech porażek z rzędu. Polegli w starciach z Sanokiem, Cracovią Kraków oraz z dzisiejszym przeciwnikiem, z Unią. Ostatnia porażka była chyba najbardziej dotkliwa przed Play-Offami.

Ostatni mecz przyniósł porażkę, która daje przewagę psychologiczną Unii. Jednak trener Tyszan po meczu zachował zimną krew. Bowiem pan Peter Krzemen powiedział:  (...) zagraliśmy dobry mecz. Naszym jedynym mankamentem była skuteczność, a raczej jej brak. I to jest prawda. Jeśli dzisiaj Bagiński z resztą zespołu zaczną wykorzystywać swoje sytuacje to Unia będzie miała kłopot.

Goście z Oświęcimia również bez błysku w końcowej fazie sezonu. Zajeli miejsce szóste w tabeli, a ich ostatnia forma poza zwycięstwem nad dzisiejszym rywalem była słabiutka. Doznali bowiem wcześniej czterech porażek z rzędu. A ich pogromacmi były między innymi zespoły z Krakowa oraz Katowic (2:8!). Ten zespół nie jest już tak dobry jak parę lat temu i dzisiaj będą mieli spory kłopot w ponownym ograniu GKSu Tychy.

W starciu z Tyszanami świetnie zaprezentował się Różalski, który dwukrotnie asystował. Był to ważny mecz dla zespołu, bowiem wcześniej to GKS Tychy zdominowały rywala. Podsumował to dobrze trener gości, Tomasz PiątekBardzo zależało nam na wygraniu tego spotkania, zwłaszcza ze względu na aspekt psychologiczny.

Mimo wszystko to dzisiejsi gospodarze są silniejsi. Ostatnia porażka została doznana bardziej ze względu na rozluźnienie. Aspekt psychologiczny po stronie gości na pewno będzie ważny, ale to jednak gospodarze częściej wygrywali i dzisiaj na otwarcie Play-offów również powinni triumfować. Wygrana gospodarzy to nasz zakład na dzisiaj.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: GKS Tychy wygrają, 1.40 Unibet