PLH: Oświęcim vs. GKS Tychy


     Bardzo ciekawie zapowiada się kolejna kolejka Polskiej Ligi Hokeja. Jednym z najciekawszych pojedynków będzie mecz Unii Oświęcim z GKSem Tychy. Dwa zespoły, które będą się liczyć w walce o Play-Offy. Oba zespoły prezentują mniej, więcej równy poziom, w takim razie ciężko będzie wyłonić zwycięzcę.

     Unia Oświęcim aktualnie zajmuje 5te miejsce i na pewno potrzebuje punktów by nadgonić czołową czwórkę, potem może być już ciężko. Ostatnio jednak zespół Oświęcimia gra słaby hokej. Przegrali dwa ostatnie mecze, pierwszy z Katowicami 2:3 po dogrywce. W ostatniej kolejce natomiast zostali rozbici przez zespół GKSu Jastrzębie aż 1:5! Zespół zagrał tragedię i nawet trener Tomasz Piątek powiedział kilka ciekawych rzeczy po tym spotkaniu: Zagraliśmy bardzo słabo taktycznie. Nie było walki, zaangażowania i determinacji. Nie wiem dlaczego tak się stało. Wiedzieliśmy, że od początku meczu Jastrzębie skoczy na nas i będzie grało bardzo agresywnie. Chcieliśmy grać defensywny hokej, ale kompletnie nie wychodziła nam nasza koncepcja. Nie graliśmy tego, co miało miejsce w meczu z JKH GKS u nas. Nie jestem od tego, żeby oceniać decyzje sędziów. Ale wydaje mi się, że jeśli zawodnik stoi, lub najeżdża na krążek i "guma" się od niego odbije, a nie ma zamiaru kopnięcia krążka, to wtedy gol powinien zostać uznany. I tak było w sytuacji, kiedy zdobyliśmy nie uznaną bramkę. Arbiter zdecydował jednak inaczej. To dość kontrowersyjna wypowiedź, ale za to prawdziwa. Zespół jest w kropce i to poważnej. GKS Tychy gra natomiast dużo lepiej, są na 3im miejscu i humory jak i forma dopisują. Na 4 ostatnie spotkania, polegli tylko raz – z liderem z Sanoka. Pozostałe spotkania to zwycięstwa nad: Zagłębiem 2:1, Toruniem 4:0 oraz Cracovią 4:1. Ten ostatni mecz to była kwintesencja świetnego hokeja ze strony Tyszan. Świetny mecz rozegrał Mikołaj Łopuski, który zgarnął hat-trick! To bardzo rzadki widok jak na hokej na lodzie. Grali świetny hokej i zasłużyli na wygraną.

     W tym sezonie oba zespoły już grały ze sobą na początku sezonu i wygrał zespół GKSu Tychy 8:7. Wynik bardzo wysoki, ale jednak tak wyszło. Dziś może nie spodziewam się takiego ogromnego festiwalu strzeleckiego, ale podobnego scenariusza względem zwycięstwa. Polecam zakład na zwycięstwo w meczu przez GKS Tychy.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln w Unibet!

Typ: GKS Tychy (ML), 1.82 Unibet