PLH: Unia Oświęcim vs. GKS Tychy

Po dłuższej przerwie, bo aż trzytygodniowej wracamy na lodowiska Polskiej Ligi Hokeja. Odbędą się dzisiaj trzy pojedynki. Najciekawszym z nich będzie starcie pomiędzy Unią Oświęcim, a GKSem Tychy. Obie drużyny nie mogą bagatelizować ewentualnej utraty punktów. Będzie to zatem bardzo emocjonujące starcie. Która z ekip wygra w tym pojedynku?

W tabeli PLH Unia Oświęcim zajmuje piąte miejsce i walczy o wejście do fazy Play-Off. Ich największym przeciwnikiem o to prestiżowe miejsce jest Cracovia Kraków, która dzisiaj najprawdopodobniej swój mecz wygra. Unia przed przerwą grała słabo - 3 porażki i 1 wygrana. Pokonali tylko zespół z Krakowa 4:2. Poza tym przegrywali w pojedynkach przeciwko Jastrzębiu, Katowicom i z Sanokiem. Unia nie może notorycznie tracić punktów, ponieważ stracą szansę na awans do PO.

Zespół gospodarzy przestał brylować. Stało się to między innymi z powodów kadrowych. Zespół nie ma aktualnie formy - i to każdy z hokeistów. Bramkarz Fikrt traci sporo goli. Świetnie podsumował ostatni mecz gospodarzy drugi trener Waldemar KlisiakOddaliśmy ten mecz praktycznie bez walki. Dzisiaj jeśli nie wyjdą na tafle odpowiednio zmotywowani, przegrają ponownie.

GKS Tychy zajmują trzecie miejsce w tabeli i będą walczyć o drugie miejsce. Muszą też jednak zwracać uwagę na swoje tyły, ponieważ czają się dwa zespoły na ich miejsce. Dyspozycja przyjezdnych również nie jest wysoka. Na 4 mecze przegrali dwa mecze - z Sanokiem i niespodziewanie z Katowicami. Wygrali natomiast z Zagłębiem, a w ostatniej konfrontacji 8:5 wygrali z Krakowem. Jak widać lekka sinusoida jeśli chodzi o formę.

Drużyna gości ma lidera. Jest nim Woźnica, który przeciwko Cracovii strzelił aż 5 bramek!!! W hokeju jest to spory wyczyn, podobnie z resztą jak w piłce nożnej. Zespół z Tych wzmocnił się podczas przerwy. Dołączył do nich Janosz, który jest bardzo doświadczonym, słowackim napastnikiem - 117 występów w reprezentacji. Ten zawodnik może sporo wnieść do ekipy gości i pomoże w walce o tytuł.

Pierwszy mecz w tym sezonie zakończył się wynikiem 6:1 dla Tyszan! To pogrom. Dzisiaj zapowiada się podobnie, Tychy powinny zdominować rywala. Unia straciła polot i morale zespołu są bardzo niskie. Tyszanie powinni to wygrać i tak też sugerujemy.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: GKS Tychy (ML), 1.72 Unibet