PLH: Zagłębie Sosnowiec vs. GKS Katowice


     Ciekawe, choć może i mało znaczące spotkanie dzisiaj w Polskiej Lidze Hokeja. Ekipa Zagłębia Sosnowiec podejmie we własnej hali, zespół GKSu Katowice. Będzie to mecz o prestiż, choć Katowiczanie mają jeszcze szanse na Play-Off, jednak są to mało realne szanse. Będzie to wielki pojedynek, szczególnie dla kibiców, kto wyjdzie zwycięsko?

     Zagłębie Sosnowiec to zespół, który gra fatalnie w tym sezonie i gdyby nie, wycofanie się z rozgrywek przez Toruń, byłoby im ciężko. Tak to są chociaż na przed ostatnim miejscu. Forma zespołu w tym sezonie pozostawia wiele do życzenia. W ostatnim meczu jednak szło im nieźle i ledwo przegrali z dużo silniejszym GKSem Tychy (3:4, a prowadzili 2:1). Zespół ma przebłyski i to widać. Dzisiaj zmierzą się z zespołem z Katowic. Między społeczeństwem Zagłębia Dąbrowskiego, a Śląskim (szczególnie Katowickim) są niesnaski i tego typu pojedynki są traktowane jak te z górnej półki. Stąd też nie ma odpuszczania. W Sosnowcu trwa akcja wspierająca swój klub i dzięki temu mają podnieść morale w drużynie - dzisiaj również będzie mnóstwo kibiców Zagłębia. A tak skomentował akcję kibiców, najlepszy zawodnik drużyny, Bartłomiej NowakWspaniała oprawa, bardzo się nam wszystkim podobała. Wielki "szacun": dla kibiców i mamy nadzieję, że będzie ich na meczach coraz więcej. To bardzo optymistyczna nowina i sytuacja dla zawodników.

     GKS Katowice to zespół, który gra również słabo, lecz jeszcze mają matematyczne szanse na TOP4. Aktualnie są na szóstej pozycji i tracą do upragnionej pozycji aż 11 oczek. Dzisiaj na pewno nie będzie łatwo gościom, choć są w formie. Ostatnio pokonywali takie ekipy jak: GKS Tychy czy Cracovię Kraków. Było to jednak we własnej hali. W zespole świetnie spisał się nowy nabytek - Campbell, który brał udział przy każdej z bramek w spotkaniu z krakowskim zespołem. Ogółem ekipę mają dość mocną, jednak chaotyczną. Po ostatnim meczu goście stracili sporo mocy i dzisiaj może się to ukazać w spotkaniu z Zagłębiem. Będzie im niesamowicie ciężko.

     H2H w tym sezonie na korzyść Katowiczan. W Sosnowcu jednak wygrali gospodarze i to bardzo gładko, bo aż 4:2. Dzisiaj również nie wygląda na to by mięli odpuścić. Kibice są z nimi i ich wspierają, mimo że są w fatalnej kondycji. Spodziewam się ciekawej batalii, ale obok kursu na gospodarzy przejść nie można. Zagłębie powinno wygrać, a kurs na to zdarzenie jest nadto atrakcyjny.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Zagłębie Sosnowiec (ML), 3.20 Unibet