Amman wygrywa w Oberstdorfie!


Pierwsze zawody w ramach 62. Turnieju Czterech Skoczni zakończył się sukcesem Simona Ammana. Niezwykle doświadczony Szwajcar ponownie jest w niebywałej formie. Paradoksalnie jego forma wzrosła w sezonie olimpijskim. Tak też było w Salt Lake City, jak i podczas ostatnich Igrzysk. 

Tuż za plecami Ammana uplasowali się Anders Bardal, a także Peter Prevc oraz utalentowany Thomas Diethart z Austrii. Polacy pokazali się z bardzo dobrej strony, aczkolwiek jest pewien niedosyt. Najwyżej sklasyfikowany został Kamil Stoch. Zajął on 13. miejsce i ma 29.9 punktów straty do lidera. Nie jest to gigantyczna przewaga, szczególnie, że jeszcze trzy konkursy przed nami.

Pozostali Polacy jak na swoje możliwości spisali się bardzo dobrze. Czternaste miejsce zajął młody Klemens Murańka, który oddał najdłuższy skok podczas całych zawodów - 141.5 metra. Na 17. pozycji zakończył Jan Ziobro, który również jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. 

Ostatnia trójka zajęła miejsce w trzeciej dziesiątce. Piotr Żyła zajął ostatecznie 24. miejsce, Krzysztof Biegun był na 27. miejscu, a Maciej Kot lokatę niżej. Ogromnie cieszy to, iż cała szóstka wskoczyła do trzydziestki, a i wygrali swoje pojedynki w pierwszej serii.

Kolejne zawody odbędą się w nowy rok w Garmisch-Panterkirchen. Polacy by rywalizować o czołowe miejsca, szczególnie Kamil Stoch, muszą tutaj wypaść jeszcze lepiej niż w zawodach numer jeden. Ciągle wśród faworytów jest wymieniany nasz najlepszy skoczek.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!