Biathlon: Szansa medalowa dla Polek


Na wstępie warto wspomnieć o Ukrainie (@3.25), która przechodzi teraz ciężkie chwile w związku z wydarzeniami w Kijowie. Część sportowców w Soczi już nie ma, zastanawiano się, co będzie z biathlonistkami, ale Ukrainki pozostały i mają szansę na krążek. Dziewczyny wygrały w tym sezonie w Hochfilzen, wystąpią w składzie: Wita Semerenko, Julia Dżyma, Walia Semerenko oraz Olena Pidruszna.

Jednymi z faworytek są także reprezentantki Niemiec (@9.00), które w tym sezonie wygrały rozdanie w Annecy. Pobiegną one w  składzie: Franziska Preuss, Andrea Henkel, Franziska Hildebrand oraz Laura Dahlmeier. Reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów, jeśli nie zdobędzie medalu, to będzie to totalna klęska biathlonistów!

Tradycyjnie w gronie faworytek są Norweżki (@2.50), którym w tym sezonie nie udało się sztafety jeszcze wygrać, więc Soczi zdaje się być dobrym momentem. Wiadomo, że biathlonistki z tego kraju zawsze są groźne. Pobiegną w składzie: Fanny Horn, Tiril Eckhoff, Ann Kristin Flatland oraz Tora Berger.

Nie można także zapominać o Białorusi (@7.50), gdzie na ostatniej zmianie pobiegnie największa gwiazda, czyli Daria Domraczewa! Wspierać ją będą słabsze od niej zawodniczki, ale to nie oznacza, że sztafeta ta nie ma szans na medal.

Polki (@40.00) pobiegną z numerem 11. w składzie: Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Monika Hojnisz.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!