Ekstraliga żużlowa już niebawem!


Już tylko około miesiąca do rozpoczęcia sezonu Ekstraligi żużlowej! Szybko zleciała pełna transferów zima. Niebawem ryk motorów dopadnie całą Polskę. Przyszły sezon w Ekstralidze zapowiada się bardzo ciekawie. Składy w tym sezonie są bardzo wyrównane u większości ekip. Kto zatem ma największe szanse na tytuł?

Zacznijmy od dołu tabeli. W tym sezonie spadają trzy zespoły. Najpewniejszym kandydatem do spadku jest WTS Sparta Wrocław, która ma ewidentnie najsłabszy skład. Nie ma juniorów z wyższej półki, a także dwóch dobrych seniorów - jest jedynie Jędrzejak. On sam jednak nie będzie wygrywał spotkań. Równie słabe składy ma Polonia Bydgoszcz, w której brylował będzie tylko Hancock oraz Rzeszów. Te zespoły nie powinny walczyć o Play-Offy, a raczej martwić się o utrzymanie.

Kolejną grupą, która może się włączyć do walki o Play-offy będzie kwartet z GnieznaTarnowaLeszna oraz Gorzowa. Wszystkie zespoły mają przeciętne kadry, lecz lepsze niż pozostałe zespoły. Posiadają kilku wartościowych jeźdźców czarnego toru. Przykładem może być ciekawe trio Gorzowian: Nermark-Iversen-Kasprzak. Jest potencjał, ale o mistrzostwo będzie tym ekipom bardzo ciężko.

O czołówkę bić się powinny pozostałe trzy zespoły, czyli Zielona GóraCzęstochowaToruń. Czewa, która się wzmocniła powinna powalczyć o medal, jednak o złoto bić się powinna Zielona Góra z Toruniem. Oba zespoły mają świetne kadry i dobrych juniorów. Głównym kandydatem wydaje się być Unibax, ponieważ w kadrze mają Golloba, a także Sullivana i genialnego Holdera. Falubaz również ma geniuszy jak Jonssona, niemniej odstają jednak od rywala.

Naszym zdaniem w tym sezonie złoto zdobędzie albo Zielona Góra albo Unibax Toruń. Naszym zdaniem warto jednak spróbować i pokusić się o wygraną zespołu z południowo-zachodniej części kraju. Typujemy wygraną Falubazu Zielona Góra na koniec sezonu.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Zielona Góra wygra ligę, 4.50 Unibet