El. ME: Ukraina vs. Polska


     Trwają Eliminacje do Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Polska obok Szwecji jest faworytem swojej grupy i to bez dwóch zdań. Dzisiaj powinni dokonać formalności i pokonać spokojnie Ukrainę. Nie sprawi to kłopotu Polakom, jednak w jakim stylu zaprezentują się nasi szczypiorniści? Zagrają na luzie, czy też zepną się i ograją Ukrainę bez fuszerki?

     Ukraina to zespół z niższej półki. Swój pierwszy mecz przegrali ze Szwedami 23:27 i tutaj widać, że ekipa ze Skandynawii nieco zlekceważyła rywala, choć wygrali. Nasi sąsiedzi są ambitni, lecz to nie wystarczy by nawiązać większą walkę z czołowymi reprezentacjami. Ukraina to zespół złożony ze słabych zawodników, którzy kondycyjnie nie domagają na dłuższą metę. Dzisiaj mogą powalczyć z Polakami jedynie przez pierwszy kwadrans, potem przewiduję spokojne prowadzenie gry Polaków. Polska w swoim pierwszym meczu rozbiła Holendrów 33:22 i widać, że ekipa prowadzona przez Miachaela Bieglera jest konsekwentna i gra efektywnie i efektownie. Jeśli dzisiaj pokonają Ukrainę choćby jednym golem to obejmą prowadzenie, ponieważ Szwedzi co prawda wygrywają, ale zawodzą w pewnym sensie - nie grają na swoim normalnym poziomie. Polacy już w poprzednich eliminacjach spotykała się z Ukraińcami. Wtedy dwukrotnie wygraliśmy. Na Ukrainie padł wynik 32:26, a w Polsce 23:15. Dwa pewne zwycięstwa. Kadrowo sytuacja wygląda stabilnie i solidnie zarazem. Powinni zatem nasi szczypiorniści spokojnie ograć rywala.

     Polska ma potencjał i na pewno lepszą psychikę i kondycję. To powinno być widoczne w dzisiejszym pojedynku. Ukraina odstaje od czołówki zawodnikami i szkoleniem. Polska powinna dzisiaj wygrać pokrywając nawet handicap. Polecam zatem typ na Polaków z handicapem -4.5, są w stanie wygrać nawet większą liczbą bramek.

Zarejestruj się w Unibet i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Polska (-4.5), 1.80 Unibet