ENEA Ekstraliga: Stal Gorzów vs. Azoty Tarnów!


      Po emocjach związanych z GP - nowy mistrz, Holder - dziś wieczorem wracamy na nasze podwórko. Odbędzie się bowiem bardzo ważny pojedynek w finale żużlowej ENEA EkstraligiStal Gorzów podejmie na własnym torze Azoty TarnówGorzów dzisiaj będzie pełen kibiców żużlowych. Stadion ma zostać zapełniony do ostatniego miejsca. Po wczorajszym Grand Prix na szczęście wszyscy zawodnicy są dostępni - który z nich będzie czołową postacią tego pojedynku?

     Stal Gorzów jeździł w tym sezonie bardzo dobrze, z resztą obok dzisiejszego rywala byli również wskazywani na faworytów co do tytułu. W dzisiejszym meczu są faworytami, ale żeby myśleć o tytule muszą wygrać przynajmniej 8 punktami, ponieważ w Tarnowie będzie arcyciężko. Z resztą to właśnie 8oma oczkami pokonali 22 sierpnia Azoty w pojedynku w ramach ENEA Ekstraligi. Wtedy też faralnie zaprezentował się Tomasz Gollob przyworząc 1 punkt, ale brylowali za to Iversen (13 pkt.), Jensen i Zmarzlik (obaj po 10 pkt.). W dzisiejszym meczu zabraknie jednak młodego Gorzowianina. Zmarzlik bowiek wciąż zmaga się z kontuzją. Stąd też faworyzowani będą młodzieżowcy Azoty Tarnów. Plusem natomiast jest to, że Tomasz Gollob wrócił do rewelacyjnej formy - wczoraj drugie miejsce w GP w Toruniu, choć zdobył najwięcej punktów. Hancock po stronie gości również spisał się nieźle, zajmując 3e miejsce. Dzisiaj ciekawie uformowane są pary, które będą rywalizowały. Po stronie gospodarzy najsilniejszą powinna być para Gollob-Jensen, ale i Iversen-Zagra będzie silną dwójką. Po stronie gości, poza juniorami na pewno dobrze powinna się spisać para Vaculik-Madsen. Mecz będzie na pewno bardzo ciekawy, ale strata Zmarzlika może przynieść słaby rezultat u gospodarzy. To jednak Tarnowianie są w lepszej kondycji. Poza tym Gollob dość często przeplata świetne występy w GP, słabszymi w lidze.

      Dwa pojedynki pomiędzy tymi zespołami w tym sezonie kończyły się 49:41 dla Gorzowian w Gorzowie i 46:44 dla Azotów w Tarnowie. Dziś wskazuje sporo na wygraną gospodarzy, ale czy pokryją handicap? Linia przygotowaną w Unibet to 8.5. Moim zdaniem goście nie powinni przegrać taką stratą punktową, ponieważ wbrew pozorom mają najlepszą kadrę w tej chwili. Vaculik, Hancock, Janowski, Madsen, Kołodziej. I warto postawić +8.5 na korzyść gości. Polecam.

Awizowane składy:

Azoty Tauron Tarnów:

1. Greg Hancock
2. Dawid Lampart
3. Martin Vaculik

4. Leon Madsen
5. Janusz Kołodziej
6. Kacper Gomólski

7. Maciej Janowski
 
 
 
Stal Gorzów:

9. Tomasz Gollob
10. Michael Jepsen Jensen
11. Mataj Zagar
12. Niels Kristian Iversen
13. Krzysztof Kasprzak
14. Adrian Cyfer

15. ?


Zarejestruj się i zobacz jak możesz zdobyć bonus 400pln!


Typ: Tarnów +8.5, 1.80 Unibet