F1: GP Abu Zabi


     Bardzo ważne Grand Prix w Formule 1 przed nami. Odbędzie się ono w Abu Zabi i będzie miało istotne znaczenie w klasyfikacji przed kolejnymi wyścigami, a poza tym zostało już tylko GP USA i Brazylii. 

     Sebastian Vettel na razie prowadzi, lecz przewaga nad Alonso to zaledwie 13 punktów. W dotychczasowych sesjach treningowych dominował Lewis Hamilton, który w piątek zdominował pierwszą sesję treningową, w drugiej natomiast świetnie już jeździł aktualny lider klasyfikacji. W sobotniej sesji ponownie świetnie zaprezentował się Brytyjczyk. Alonso jeździł przeciętnie, ale był blisko. Najważniejsze jednak były kwalifikacje, w których to świetnie pojechał ponownie Hamilton. Pierwotnie trzecie miejsce zajął Vettel, ale przez to, że miał zbyt mało paliwa został zdyskwalifikowany na ostatnie miejsce. Zespół Red Bulla wydał zatem oświadczenie, że Vettel wyruszy z alei serwisowej co może jedynie pomóc Niemcowi. A wyniki kwalifikacji poniżej (TOP6):

  • 1. Hamilton, 1:40.030
  • 2. Webber, 1:40.978
  • 3. Maldonado, 1:41.226
  • 4. Raikkonen, 1:41.260
  • 5. Button, 1:41.290
  • 6. Alonso, 1:41.582

     Hiszpan, który aspiruje do tytułu spisał się przeciętnie i to może być sporym kłopotem w nadrobieniu punktów do Vettela. Powinien jednak przez całe to zamieszać przyjechać przed rywalem - jeśli oczywiście nie zdarzy się nic niezwykłego na torze. Faworytem do triumfu w tym GP jest Hamilton, który jednak jedzie tutaj świetnie, a w kwalifikacjach miał lepszy czas od lidera klasyfikacji generalnej, ten osiągną czas 1:41.073. W zeszłym roku Lewis jeździł tutaj również genialnie i widać, że tor mu pasuje. Jednak jak przyszło do kwalifikacji Vettel wygrał bezapelacyjnie. W wyścigu już lepszy był Hamilton i wygrał. Drugie miejsce zajął Alonso, który wtedy także pojechał słabiej w sesji kwalifikacyjnej, bo był dopiero 5. Hiszpanowi zależy tutaj na punktach i też w miare lubi ten tor.

     Reasumując polecam na ten wyścig dwa typy. Pierwszy z nich to triumf Brytyjczyka w zawodach, bo czuje się tutaj naprawde świetnie. Drugi natomiast to TOP3 dla Fernando Alonso, który musi pojechać na 100% by dogonić Vettela.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typy: Hamilton wygra, 1.40 Unibet oraz Alonso TOP3, 1.95 Unibet