F1: GP Indii


     Kolejne emocje z Formułą 1 przed nami. Walka o mistrzostwo wre i każde Grand Prix będzie ważne. Tym razem jedziemy do Indii. W tym pięknym kraju pojechali już treningi oraz kwalifikacje. W kwalach zdominował oczywiście Sebastian Vettel. Rozbił konkurencję. Najbliżej Niemca był jego kolega z zespoły, Mark Webber, poniżej z resztą TOP 5 kwalifikacji:

  • 1. Vettel, 1:25.238
  • 2. Webber, 1:25.327
  • 3. Hamilton, 1:25.544
  • 4. Button. 1:25.659
  • 5. Alonso, 1:25.773

Jak widać największy rywal Vettela, Fernando Alonso zajął dopiero piąte miejsce i przez to szanse na dogonienie obrońcy tytułu będzie nikła. W zeszłym roku na torze w Indiach także dominatorem był Sebastian Vettel. Alonso wtedy zajął trzecie miejsce. Niemiec jednak przez cały wyścig nie oddawał choć na moment prowadzenia. To jednak stawia w roli faworyta zwycięzcę kwalifikacji. Australijczyk, Webber również będzie zapewne pomagał koledze z drużyny, by ten utrzymał prowadzenie. Różnica pomiędzy Vettelem, a Hiszpanem to 6 punktów. Nie jest to dużo, po tej eliminacji przewaga Niemca może się powiększyć i to dość sporo. Po tym Grand Prix jednak jeszcze nie zostanie rozstrzygnięte to, kto zostanie mistrzem. Będą jeszcze bowiem trzy szanse dla Alonso by ten mógł coś podziałać.

W GP Indii wygląda jednak na to, że to Sebastian Vettel ponownie zwycięży. Zdecydowanie lepiej radzi sobie na tym torze od pozostałych i widać to było w kwalach. Stąd też sądzę, że to on ponownie stanie na najwyższym stopniu podium. Jest dużo lepszy, ma lepszy bolid i jedynie kolizja bądź błąd w parku maszyn sprawi, że tego nie wygra, ale w to mocno wątpię.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Vettel wygra, 1.40 Unibet