F1: GP Monako


Przed nami najbardziej emocjonujące Grand Prix Formuły 1. Odbędzie się ono na torze ulicznym w Monako. Zawsze sporo się dzieje na tym wspaniałym torze i już podczas kwalifikacji byliśmy świadkami kilku ciekawych akcji. Najpierw jednak wyniki czołowej szóstki:

  • 1) Nico Rosberg, 1:13.876
  • 2) Lewis Hamilton, 1:13.967
  • 3) Sebastian Vettel, 1:13.980
  • 4) Mark Webber, 1:14.181
  • 5) Kimi Raikkonen, 1:14.822
  • 6) Fernando Alonso, 1:14.824

Jak widać, różnica pomiędzy Raikkonenem, a Alonso niezwykle niska. Pozostali zawodnicy zeszli powyżej 1:15.000. Felipe Massa natomiast w ogóle nie wyjechał na kwalifikacje i został sklasyfikowany na ostatnim, 22. miejscu. Podobny problem miał mieć Grosjean, ale jemu udało się ostatecznie wyjechać na tor. Zakończył kwalifikacje dopiero na 13. miejscu - przejechał zaledwie 13. okrążeń. Może też nieco dziwić zdecydowana dominacja Mercedesów. Niemniej wyścig wszystko nam wyjaśni.

Pole Position nie jest jednak przypadkowe. Nico Rosberg w poprzednim sezonie zajął w wyścigu drugie miejsce. Pojechał znakomicie, jednak Mark Webber, który ruszył jako pierwszy, nie oddał już prowadzenia. W zeszłym roku PP wywalczył legendarny Michael Schumacher, niemniej został on cofnięty o 5 pozycji. Ponadto legenda ostatecznie musiała zrezygnować z walki ze względu na ciśnienie paliwa. 

W tym roku Rosberg będzie miał szanse na upragniony triumf w tym niebywale ciężkim wyścigu. Niemniej pogoda może przeszkodzić w tym wszystkim. Każdy może odczuć jej skutki. Jeśli jednak Niemiec poradzi sobie z warunkami na torze - może wygrać. Massa natomiast ze względu na kłopoty z samochodem może nie zostać sklasyfikowany. Stąd też wybraliśmy dla Was dwie sugestie - Rosberg wygra oraz Massa nie zostanie sklasyfkowany.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Rosberg wygra, 1.95 oraz Massa niesklasyfikowany, 4.00 Unibet