Liga Mistrzów: Gorenje Velenje vs. Silkeborg


     Wtorkowy wieczór wygląda bardzo ciekawie w piłce ręcznej. Będą rozgrywane bowiem spotkania w ramach Ligi Mistrzów. W grupie Vive Kielce dojdzie dzisiaj do ciekawego pojedynku. Gorenje Velenje podejmie dzisiaj Bjerringbro/Silkeborg. Z obiema ekipami Vive sobie poradziło w tym sezonie, jak będzie w bezpośrednim pojedynku?

     Gorenje Velenje, które jest dzisiaj zdecydowanym faworytem  będzie jednak miało troszkę kłopotów. Zespół ze Słowenii gra bardzo dobrze. Świetnie zaprezentowali się w meczu z Vive Kielce, ale jednak tempo było zabójcze i kondycyjnie tego nie wytrzymali. Dzisiaj na pewno pod tym względem będzie łatwiej, ponieważ przeciwnik nie jest dobrze przygotowany fizycznie na ten mecz. Kompromitacji w Kielcach nie było. Świetnie spisywał się golkiper Gorenje, Gajić. Poza nim można również wyróżnić Doleneca czy Cehte. Silkeborg to ekipa słaba jak na Ligę Mistrzów. W lidze duńskiej nie dominują. W LM wygrali mecz z najgorszą ekipą po męczarniach. Z Vive za to zaprezentowali zupełnie inny poziom niż Słoweńcy. Różnica poziomów jest dość spora pomiędzy obiema ekipami. Warto także nadmienić, że w 2010 roku oba zespoły się spotkały, a wtedy wygrał zespół z Danii, 31:28. Dzisiaj zawodnicy Gorenje Velenje zapowiadają rewanż za tamtą wpadkę. Można powiedzieć, że tego dokonają, mają jednak większy potencjał niż ich dzisiejszy przeciwnik.

     Gorenje Velenje ma silniejszą kadrę, szczególnie drugą linię. Grają na wysokim poziomie, prezentują się świetnie. Jeśli zagrają jak z naszymi szczypiornistami to powinni rozbić Silkeborg już w pierwszej połowie. Nie wątpię, że stać ich na to. Stąd też polecam zagrać wygraną gospodarzy z małym handicapem.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln w Unibet!

Typ: Gorenje Veleneje  1 (H0-1), 1.44 Unibet