MŚ: Chorwacja vs. Słowenia


I doczekaliśmy się ostatecznych spotkań podczas Mistrzostw Świata w Hiszpanii. Szczypiorniści Słowenii zagrają dzisiaj z podrażnioną Chorwacją. Oba zespoły dzieli minimalna różnica, jednak podczas MŚ takie niuanse nie grają roli jak teoretyczna różnica poziomów. Motywacja zawsze jest większa niż w spotkaniach towarzyskich czy eliminacyjnych. Która z ekip zatem dzisiaj zdobędzie medal?

Chorwaci ulegli wczoraj dość mocno w meczu z Danią, która naszym zdaniem zdobędzie ostatecznie tytuł. Chorwaci zostali zmiażdżeni przez defensywę rywala, która była wręcz znakomita. Bramkarz Danii czytał grę Chorwatów w większości akcji. Stąd też wysoka jak na półfinał porażka. W dodatku wcześniej wyeliminowali obrońców tytułu i nikt się nie spodziewał, że ktokolwiek pokona Chorwację na tych zawodach. Na dzisiejszy mecz zespół ten na pewno wyjdzie ze sportową złością, co powinno dodać emocji.

We wczorajszym meczu Cupić spisał się fatalnie. Nie rzucił goli, a na niego przecież liczono. Obrona Danii jednak była konsekwentna. Dzisiaj już powinien mieć łatwiej. Zespół ten jest silniejszy, mają lepszego bramkarza i więcej zawodników na poziomie światowym jak np. Kopljar. To jest największy atut Chorwatów. 

Zespół Słowenii do wczoraj był jak we śnie. Wygrywali wszystko i przebojem wdarli się do półfinału, gdzie ulegli gospodarzom turnieju 22:26. Słowenia już odniosła ogromny sukces, jednak dzisiaj na pewno nie oddadzą gładko medalu. Jednak atak zespołu już widać, że czuje zmęczenie, a obrona jest na bardzo niskim poziomie. I tutaj szansa dla Chorwatów.

W zespole Słowenii świetnie grają DolenecZorman, ale brakuje więcej takich zawodników. Bramkarz również już się wypalił. Jak na początku turnieju bronił dobrze, tak teraz słabo. Nie radzi sobie między słupkami.

Dzisiejsza batalia naszym zdaniem ma jednego faworyta, Chorwację. Zespół ten zasłużył na medal. Pomijając jednak ten fakt to grają lepiej, dużo lepiej od Słowenii. Słowenia miała szczęście w grupie, że wygrali z naszą reprezentacją. To wiele odmieniło. Stąd też typujemy wygraną Chorwacji w dzisiejszym meczu o trzecie miejsce.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Chorwacja wygra, 1.55 Unibet