MŚ: Dania vs. Islandia


Kolejny dzień emocji na Mistrzostwach Świata piłki ręcznej w Hiszpanii. Zapowiada się bardzo interesująca batalia w grupie B. Odbędzie się mecz, który może mieć wpływ na pierwsze miejsce w tabeli. Dania podejmie ekipię Islandii. Dwa bardzo dobre zespoły, które nie mogą się nawzajem lekceważyć. Zapowiada się zatem bardzo interesujące starcie.

Duńczycy w tych mistrzostwach są niepokonani. Wygrali trzy mecze z rzędu i są samotnymi liderami w swojej grupie. Nie ma mocnych na pólnocnych sąsidów Niemiec. Dania miała dotychczas trzy bardzo łatwe mecze, w których uporała się bez problemu z rywalami. Najgroźniej wyglądał mecz z Rosją, ale wygrali 31:27. Poza tym zmiażdżyli zespół Kataru i to aż 41:27, a w ostatniej batalii zniszczyli Chile 43:24. Jedno można tylko zaliczyć jako minus - tracą sporą liczbę bramek.

Chwali się występy niezawodnego Hansena, który mocno punktuje i jest ostoją reprezentacji. Poza nim warto też wymienić MarkussenaSondergaarda, którzy łatwo znajdują pozycję do punktowania rywala.

Islandia radzi sobie dobrze w tym turnieju. Zajmują drugie miejsce w tabeli z jedną porażką na koncie. Było to spowodowane nie ułożeniem się drużyny i polegli w starciu z Rosjanami na inaugurację. Przegrali ten mecz 25:30 i po prostu zagrali słabo. Po tej nauczce zaczęli jednak pokazywać, że będą walczyć o awans do kolejnej fazy z jak najwyższej pozycji. Pokonali Chile 38:22, a w ostatnim starciu z ogromną cierpliwością pokonali Macedonie 23:19. Dzięki tej, lepszej prezencji mają dzisiaj szanse na zagrożenie pozycji Danii i niespodziewane zwycięstwo.

W tej ekipie warto wyróżnić świetną defensywę. Ukazali w meczu z Macedonią, że potrafią zatrzymać ich świetnego zawodnika, Lazarowa, a ta rzecz udaje się niewielkiej liczbie drużyn. Ogółem zespół tworzy bardzo dobry kolektyw i po zimnym prysznicu pokazują pazur.

W ostatnich latach oba zespoły spotykały się dość często i ich pojedynki zawsze były wyrównane. Dzisiaj również powinien być podobny pojedynek, w którym ciężko wytypować wygranego. Naszym zdaniem Islandia nawiąże walkę z Danią i pokryją dodatni handicap. Handicap +6.5 jest spokojnie w zasięgu Islandii i taka jest też nasza sugestia.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Islandia (+6.5), 1.33 Unibet