MŚ: Dania vs. Macedonia


Ostatnia kolejka w grupie B na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej. Będzie to bardzo istotna batalia, w której jeden z zespołów może uniknąć ciężkiego pojedynku w kolejnej rundzie. Dania, która wygrała grupę, podejmie bałkańską Macedonię. Oba zespoły dzieli co najmniej klasa różnicy, nie można jednak lekceważyć się nawzajem, ponieważ na tego typu turniejach wszystko się może zdarzyć.

Dania już ma zapewnione zwycięstwo w grupie i spokojnie przechodzą do kolejnej rundy. Zarazem mają zapewnionego łatwego rywala w kolejnej fazie. Dotychczas pokonali w gładki sposób wszystkich swoich rywali. Katar uległ z Danią aż 27:41, Rosja 27:31, Chile 24:43, a Islandia 28:36. Są to bardzo imponujące rezultaty. Widać, że będą bardzo silną ekipą w walce o tytuł w tym roku, a naszym zdaniem medal jest w ich zasięgu jak najbardziej.

W kadrze oczywiście bryluje Hansen, który ostatnio rzucił aż 7 bramek. W dzisiejszym meczu może dojść do tego, iż nie zagra, ponieważ wcześniej trener Wilbek zapowiedział, iż gwiazdor zespołu będzie odpoczywał w meczach o nic. Dzisiaj zmienił zdanie, choć naszym zdaniem jest to typowa gra psychologiczna.

Bałkański zespół gra nieźle. Przez wygraną Rosji, stracili szansę na drugie miejsce w grupie. Wciąż jednak mogą zająć trzecie miejsce. Muszą jednak pokonać Danię, a to będzie niesamowicie ciężkie zadanie. Macedonia to jednak zespół, który zaskakuje i mogą dzisiaj to ukazać. Dyspozycja tej reprezentacji jest przeciętna. Remis z Rosją jest bardzo dobrym wynikiem, ale porażka z tak słabo dysponowaną Islandią to już zaskoczenie. Muszą zatem dzisiaj dać z siebie wszystko by uniknąć gry z Francją w kolejnej rundzie.

Macedonia jest znana głównie przez jednego szczypiornistę - Kirila Lazarova. Lazarov rzuca gole jak na zawołanie. W pojedynku z Rosją trafił aż 10 razy!!! Powstrzymanie tego zawodnika graniczy z cudem. Jeśli dzisiaj obrona Danii wyjdzie w rezerwowym, czy półrezerwowym składzie to on może ich zmieść z powierzchni ziemi i narzucać bramek.

Dania już raz miała problemy z Macedonią. W ubiegłym roku na mistrzostwach Europy, skandynawski zespół wygrał tylko 33:32. Dzisiaj może być podobnie, jednak zespół z południa Europy ma ogromną motywację by nawiązać walkę o zwycięstwo. Nasz typ to dodatni handicap w stronę Macedonii.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Macedonia (+3.5), 1.90 Unibet

Piłka Ręczna jest bezpieczna! Unibet zwraca stawki za porażkę! Wejdź na stronę i sam zobacz!