MŚ: Węgry vs. Dania


Oba zespoły przebojem wdarły się do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata w piłce ręcznej. Dania spokojnie rozbiła Tunezję. Węgrzy natomiast pokazali Polakom jak się gra w ręczną. Dzisiejsza batalia ma jednak jednego faworyta i są nimi skandynawowie. Naszym zdaniem może to być wyrównany mecz, jeśli tylko Madziarzy skupią się tak jak w grze przeciwko naszej reprezentacji. Kto zatem awansuje?

Dania gra naprawdę fenomenalne zawody w Hiszpanii. Są niepokonani i grają naprawdę na ogromnym luzie. Widać, że mistrzostwo Europy z ubiegłego roku to nie przypadek. Ostatnio zagrali bardzo swobodnie i spokojnie wygrali z ekipą z Tunezji 30:23. W grupie nie mieli sobie równych i ogrywali każdego bez krzty zmęczenia. Są jak Napoleon, który dotarł bardzo wysoko, ciekawe jednak czy Dania zostanie w ogóle pokonana na tym turnieju? Naszym zdaniem będzie to bardzo ciężki.

Hansen jest świetnym zawodnikiem skandynawów, ale jeszcze nie błysnął swoim geniuszem w tym turnieju. Być może dzisiaj to się stanie, ponieważ w końcu mamy 1/4 finału. W bramce natomiast genialnie spisuje się Landin, który powinien dzisiaj powstrzymać ofensywę zespołu Madziarów. 

Nasi pogromcy również grają nieźle i pokazali to w spotkaniu z Polską. Niestety też nasi nie zagrali zbyt dobrego spotkania. W pierwszej połowie gra kleiła się obu zespołom, natomiast w kolejnej części kompletny brak skuteczności Polaków przyniósł Węgrom wygraną. To jednak w głównej mierze dzięki Polako Węgrzy są tak daleko. Reprezentacja Madziarów nie zagrała dobrego spotkania i to było ewidentnie widać. Jeśli dzisiaj mają zamiar sprawić niespodziankę to będą musieli spiąć się niesamowicie.

W zespole nie można napisać, iż Nagy dominował w poprzednim starciu. Nasza obrona zupełnie go wykluczyła. Dania również ma bardzo dobrą defensywę i także ten świetny szczypiornista nie powinien dzisiaj pokazać swojej klasy. Mają kilku innych świetnych zawodników jak Ivancsik, który pokazał klasę w spotkaniu z Polakami - na niego również musi uważać obrona Danii.

Na Igrzyskach w Londynie obie drużyny się spotkały. Wygraną odnieśli zawodnicy duńscy, 27:25. Mecz był dość bliski, dzisiaj jednak Dania powinna zdominować rywala. Są dużo silniejsi i naszym zdaniem mają potencjał nawet by zdobyć upragniony tytuł mistrzowski. Naszym typem jest wygrana Danii z handicapem.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Dania (-2.5), 1.47 Unibet