PGNiG Superliga: Azoty Puławy vs. Wisła Płock


Dzisiaj odbędzie się jeden mecz w ramach PGNiG Superligi szczypiornistów. Niemniej będzie to ogromnie ważny mecz dla jednej z ekip. Azoty Puławy walczą o trzecie miejsce przed fazą Play-Off, które da im przewagę psychiczną nad kolejnym rywalem. Zmierzą się dzisiaj z vice liderem, Wisłą Płock. Będzie to ciężki mecz dla gospodarzy, aczkolwiek mają szanse na wygraną.

Zawodnicy Azotów grają w tym sezonie bardzo dobrze. Zajmują trzecie miejsce w tabeli i muszą bronić tego miejsca. Za plecami bowiem czai się zespół Stali Mielec. Azoty są jednak zespołem silnym w tym sezonie. Ostatnia forma może tego nie ukazuje, ponieważ ulegli w dwóch z ostatnich trzech starć - w tym właśnie ze Stalą, a także ze Szczecinem. W ostatnim spotkaniu, z 16 marca pokonali spokojnie Piotrków 28:24 (na własnym parkiecie).

Zespół pod wodzą Marcina Kurowskiego zaliczył kilka wpadek i to ukazuje, iż gospodarze dzisiaj muszą wygrać. Kadrowo brakuje wciąż Tylutki oraz Łyżwy. Ich brak już kilkakrotnie był mankamentem zespołu z Puław. Niemniej lider drużyny gospodarzy, Przemysław Krajewski jest pełen nadziei przed tym meczem.

Nafciarze z Płocka prezentują swoją, świetną, stabilną formę. Zajmują drugie miejsce i nie dogonią Vive Kielce. Zatem dzisiaj zagrają mecz o nic, co jest dość istotne dla gospodarzy. Forma oczywiście również wysoka po stronie Płocczan. Wisła musi się jednak skupić na meczu w europejskich pucharach. Muszą bowiem w nim wygrać by awansować dalej i dzisiaj to może się odbić na grze zespołu. A mecz ten odbędzie się już za trzy dni!

Przyjezdni dzisiaj zagrają w mocno okrojonym składzie. Sam Lars Walther na oficjalnej stronie klubu zapowiedział, iż da odpocząć swoim podstawowym zawodnikom. Powiedział też, iż rezerwowi, wracający po kontuzji, Chrapkowski oraz Zołoteńko dostaną szansę odbudowania formy z silniejszym rywalem. Dodał na końcu, iż łatwo nie odda meczu i ma nadzieję na triumf zespołu. Niemniej to ostatnie zdanie nie wyglądało zbyt przekonująco. Ewidentnie czekają na mecz w pucharze.

W tym sezonie w Płocku, Azoty przegrały sromotnie. Dzisiaj jednak nie mogą sobie na to pozwolić. Potrzebują pilnie punktów. Stal tylko czeka na stratę punktów przez ekipę z Puław. Niemniej my liczymy na małą niespodziankę dzisiaj. Kadra gości będzie mocno okrojona. W dodatku psychika Nafciarzy będzie już w następnym meczu pucharowym. Idziemy zatem w stronę gospodarzy.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!


Nasz typ: zwycięstwo Azotów @2.60 lub bez remisu @2.40