PGNiG Superliga: Powen Zabrze vs. Zagłębie


Sytuacja w tabeli PGNiG Superligi jest nadzwyczaj ciekawa. Walka o fazę Play-Off trwa, Dzisiaj ostatnie mecze sezonu zasadniczego, a to daje nam mnóstwo emocji. Mecz pomiędzy Powenem Zabrze, a Zagłębiem Lubin również będzie do takich należał. Walka o miejsca trwa. Czy Zagłębie stać na awans do fazy Play-Off?

Powen Zabrze radzi sobie całkiem nieźle w tym sezonie PGNiG Superligi. Zajmują szóste miejsce, które w razie porażki ostatecznie takie zajmą. Niemniej mają szanse na piątą lokatę. Na szczęście bezpośredni rywal, MMTS Kwidzyn rozgrywa swój mecz z inną drużną rywalizującą o Play-Offy. Zatem walka będzie bardzo ciekawa. Forma Zabrzan jednak pozostawia sporo do życzenia. Co prawda na trzy mecze przegrali tylko raz. Co prawda też z Vive co daje usprawiedliwienie. Niemniej zostali zmiażdżeni w Kielcach. Ponadto ledwo wygrali z Głogowem oraz dali sobie wrzucić aż 34 bramki najgorszej drużynie z ligi - Przemyślowi. To daje do myślenia.

Sporym plusem w dzisiejszym meczu dla gospodarzy jest powrót Daniela Żółtaka, którego ewidentnie brakowało na parkiecie. Dzisiaj już na 90% powinien się pojawić i wesprzeć drużynę w walce o lepsze wejście do Play-Offów. 

Zagłębie Lubin grało bardzo chaotycznie w tym sezonie. Przez to zajmują kiepskie dziewiąte miejsce w tabeli i by awansować muszą dzisiaj wygrać i liczyć na remis bądź porażkę zespołu z Piotrkowa Trybunalskiego. Zagłębiacy w ostatnim czasie wygrali zaledwie dwa spotkania na siedem rozegranych. Było to z najgorzej spisującą się ekipą w lidze (36:32) oraz właśnie z Piotrkowem (28:27). Jak widać na styk. Zespół jest dużo słabszy i naszym zdaniem nie zasłużyli na awans do Play-Offów. Oczywiście dzisiaj mają szanse na wygraną, aczkolwiek marną.

W pierwszym meczu w tym sezonie Powen Zabrze poradził sobie w Lubinie z Zagłębiem. Wygrali 35:31. Widać, że są zespołem lepszym. Ponadto powrót jednego z lepszych szczypiornistów. Naszym zdaniem kolejna wygrana Zabrzan jest najbardziej prawdopodobna. I taki zakład też sugerujemy - Powen będzie górą.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Zabrze wygra, 1.25 Unibet