PGNiG Superliga: Vive Kielce vs. Pogoń Szczecin


Pojedynek ekip, które dzieli kilka klas różnicy przed nami w PGNiG Superlidze szczypiornistów. Vive Kielce podejmie we własnej hali, ekipę Pogoni Szczecin. Goście mają więcej do stracenia, ponieważ porażka może skomplikować sytuację ewentualnego awansu do fazy Play-Off. Mimo to nie powinni dzisiaj narobić kłopotów ekipie z Kielc.

Gospodarze radzą sobie bardzo dobrze na wszystkich płaszczyznach. W Lidze Mistrzów nie mają sobie równych, a i na własnym podwórku miażdżą niemal wszystkich - jedynym zespołem, który może namieszać to oczywiście Wisła Płock. Ostatnia dyspozycja Vive Kielce jest niesamowita. Zmiażdżyli Stal Mielec 39:31 i to w Mielcu. W ostatni weekend natomiast ograli bez większych problemów Chambery Savoie w LM. Dzięki temu mają komplet zwycięstw i pewny awans z pierwszej pozycji w tych elitarnych rozgrywkach.

Ekipa prowadzona przez Bogdana Wentę dzięki wspaniałej dyspozycji w Lidze Mistrzów będzie rozstawiona w 1/16. To spory sukces i zarazem ogromny wzrost morale. To na pewno sprawi ogromny problem Pogoni.

Pogoń Szczecin walczy w tym sezonie o fazę Play-Off. Na razie zajmują ósme miejsce co gwarantuje im ten upragniony awans. Za plecami jednak czai się Zagłębie, które na pewno będzie chciało wykorzystać dzisiejszą porażkę zespół ze Szczecina. Forma gości jest jednak niezła. Pokonali w ostatnim czasie ostatni Przemyśl i to na wyjeździe, w sobotę natomiast ograli Zabrze. I tutaj jawi się kłopot. Mecz po trzech dniach, a Pogoń to nie jest zespół, który jest do tego przyzwyczajony. 

Bardzo optymistycznie do tego spotkania podchodzi lider drużyny, Wojciech ZydrońZ całym szacunkiem dla rywala, dla tego zespołu, ale jedziemy tam wygrać. (...) Jeżeli nie chcielibyśmy tego zrobić to po co tracić pieniądze, czas. Co racja to racja, choć jednak o ten wyczyn będzie niesamowicie ciężko.

Zespół Vive w tym sezonie już raz rozbił Pogoń - 39:28 i to na terenie rywala. Dzisiaj powinno być podobnie. Mecz będzie dostępny w ofercie NA ŻYWO. Tam też polecamy pobierać handicap w stronę gospodarzy. Naszym zdaniem powinni oni ponownie pokazać kto jest dużo lepszym zespołem.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!