Bundesliga: Essen vs. Hannover-Burgdorf


Przedostatnia kolejka w Bundeslidze szczypiornistów. Mecz outsidera, Essen z zespołem z czołówki, Hannoverem-Burgdorf. Goście walczą o piąte miejsce, niemniej nie jest ono im potrzebne do niczego. Awans do pucharów mają w kieszeni, zatem dzisiejszy bój będzie spotkaniem o nic.

Essen to zespół, który w tym sezonie nie mógł nawiązać walki. Są zdecydowanie najgorszą drużyną w lidze. Zgromadzili zaledwie 8 oczek na koncie i już nic nie może im pomóc przed spadkiem. Ostatnia forma jest beznadziejna. Nie wygrali od ośmiu spotkań. Ostatni bój, w którym zgromadzili punkty odbył się 22.03. U siebie w ostatnim czasie doznali bolesnych porażek. Chociażby w ostatnim spotkaniu przeciwko Wetzlarowi ulegli 26:36. Zatem już grają nawet bez żadnych ambicji.

Hannover-Burgdorf walczył o awans do europejskich pucharów. Zajmują szóste miejsce, które pierwotnie nie daje występów w rozgrywkach międzynarodowych. Niemniej puchar EHF wygrała drużyna Rhein-Neckar, dając dzięki temu jedno miejsce w pucharach więcej. Dzisiejsi goście dzięki temu mają pewny awans do pucharu EHF w kolejnym sezonie. Do dzisiejszego spotkania podejdą zatem z dużym spokojem. Grają jednak ambitnie, wygrali cztery ostatnie mecze.

Goście mają jednak dużo solidniejszą kadrę. Mają świetnie prosperującego Johannsena, który w ostatnim meczu przeciwko Goppingen trafił aż osiem razy. Ponadto są inni świetni strzelcy jak Morten Olsen oraz Lars Lehnhoff. Mają zdecydowanie większy potencjał. Pokazują się z ambitniejszej strony niż rywal i naszym zdaniem dzisiaj wygrają bez większych kłopotów.

Rozegrano jeden mecz pomiędzy obiema drużynami w tym sezonie. Hannover-Burgdorf wygrał 34:24. Było to jednak w ich własnej hali. Dzisiaj może być nieco ciężej. Niemniej gospodarze już nic kompletnie nie grają, a gościom zależy jednak na jak najlepszym miejscu na finiszu. Sądzimy, iż goście zwyciężą z handicapem.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Hannover-Burgdorf (-5.5), 1.87 Unibet