Liga Mistrzów: Vive Kielce vs. Barcelona


Ogromne emocje dla fanów piłki ręcznej. W final four Ligi Mistrzów znalazł się polski mistrz, Vive Kielce. Rywalem w półfinale będzie potężna Barcelona. Polacy mają szanse na pokonanie takiego potentata? Na pewno nie poddadzą się bez walki, to nie w ich stylu.

Vive Kielce to zdecydowanie czarny koń rozgrywek. Największy sukces polskiej piłki ręcznej zarazem. Kielczanie bez zbędnych kłopotów dostali się do czołowej czwórki. W kulminacyjnym momencie przyszło im się mierzyć z Metalurgiem Skopje, które nie miało żadnych szans w dwumeczu. Ponadto Vive zdobyło bez zbędnych porażek mistrzostwo kraju. Są zatem w niebywałej dyspozycji. Mentalnie również wyglądają niezwykle solidnie.

Zespół prowadzony przez Bogdana Wentę jest bardzo dobrze skonstruowany. Bryluje Ivan Cupic, który został wybrany do najlepszej siódemki Ligi Mistrzów. On ma dzisiaj poprowadzić zespół do wielkiego triumfu. Sam trener Kielczan powiedział, iż to będzie kulminacyjny moment w jego pięcoletnim pobycie w klubie.

Duma Katalonii to jednak zespół z najwyższej półki. Niemniej nie bez przeszkód dotarli do Kolonii, gdzie odbywa się final four. W poprzedniej rundzie musieli pokonać Atletico Madryt. Po pierwszym spotkaniu było gorąco, ponieważ przegrali 20:25. W Barcelonie jednak pokazali kto w tym sezonie jest lepszy. Barcelona wygrała różnicą ośmiu goli i dzisiaj jest rywalem Vive. Najważniejszym szczypiornistą w zespole faworytów jest bramkostrzelny Siarhei Rutenka, który dotychczas zgromadził na swoim koncie aż 79 bramek. Obrona Vive musi się skupić na powstrzymaniu tego znakomitego zawodnika.

Oba zespoły mierzyły się już wcześniej ze sobą. Było to w sezonie 2010/2011. Wtedy Barcelona okazała się lepsza. W Kielcach wygrali 33:26. Polacy jednak sprawili niespodziankę w Katalonii, remisując po 28. Dzisiaj zatem wszystko jest otwarte. Sądzimy, iż będzie to niezwykle równy mecz. Vive na pewno nie podda się bez walki i naszym zdaniem pokryją dodatni handicap.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Vive (+2.5 gola), 1.95 Unibet