Liga Mistrzów: Vive Kielce vs. THW Kiel


W Kolonii finałowy dzień final four Ligi Mistrzów. Niestety w pierwszym meczu (o 3. miejsce) zobaczymy Vive Kielce, które podejmie, THW Kiel. Zespół z Kilonii dość niespodziewanie przegrał swój mecz i dzisiaj są faworytami w konfrontacji z mistrzami Polski. Kielczanie jednak nie odpuszczą.

Zawodnicy Vive Kielce niestety nie awansowali do finału Ligi Mistrzów. Niemniej i tak warto nadmienić, iż sam występ w najlepszej czwórce jest sukcesem dla mistrzów Polski. We wczorajszym starciu z Barceloną, Kielaczanie radzili sobie nieźle. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach widać było znaczną przewagę Dumy Katalonii. Vive jednak miało swoje okazje, a i ponadto potrafili poradzić sobie podczas osłabienia. Dzisiaj motywacja powinna być również po stronie Kielczan na wysokim poziomie, choć ponownie nie będzie łatwo.

We wczorajszym, przegranym 23:28 meczu, Vive miało kilka argumentów za sobą. Na pewno jednym z nich była postawa Szmala, który w odpowiednich momentach bronił solidnie. Mankamentem zdecydowanie był brak skuteczności. Ponadto w obronie nie mogli sobie poradzić ze znakomitym Rutenką, który rzucił aż 8 bramek. Dzisiaj trener Wenta musi koniecznie skupić zespół na solidniejszej defensywie.

THW Kiel natomiast to obrońcy tytułu. Nie powiodło im się we wczorajszym, szaleńczym meczu z Hamburgiem. Przegrali 33:39. Był to niezwykle obfity mecz w bramki. Z resztą widać po rezultacie. Dzisiaj jednak już powinni popracować nad swoją defensywą, która wczoraj wyglądała fatalnie. Atak jednak spisywał się niemal bez zastrzeżeń. Kielczanie muszą koniecznie uważać na Vujinem, który trafił aż dziesięć razy. 

Oba zespoły spotkały się ze sobą dwa sezony temu. W dodatku również w lidze mistrzów, niemniej w dużo wcześniejszej fazie. Kiel wtedy nie dało żadnych szans Kielczanom. Dzisiaj mimo wszystko ciężko wytypować zwycięzcę, aczkolwiek faworytami są zawodnicy Kiel. Mimo to idziemy w innym kierunku. Spodziewamy się ulepszenia defensywy z obu stron i mniejszej liczby goli. Typujemy poniżej 60.5 gola.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Poniżej 60.5 gola, 1.95 Unibet