ME: Polska o piąte miejsce z Islandią


Końcowa faza turnieju podczas Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Dzisiaj nas czekają dwa półfinały oraz pojedynek o piąte miejsce. I to własnie w tej batalii zagrają Polacy, którzy zmierzą się z Islandią. Dryżyna z mroźnego kraju jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem, ale dzisiaj biało-czerwoni powinni wyrównać rachunki.

Polska (@ 1.90) fatalnie rozpoczęła ME. Przegrane z Serbią i Francją mocno osłabiły morale drużyny, a to szczególnie z tego względu, iż oba mecze powinni wygrać bardzo łatwo - przynajmniej tak to wyglądało na parkiecie przez większość czasu. Ostatecznie jednak podopieczni Michaela Bieglera awansowali dalej i zaczęli pokazywać na co ich stać. Pokonali Białoruś oraz w fantastycznym stylu rozbili Szwedów. Niestety w najważniejszym pojedynku uelgli z Chorwacją i tym samym grają o piąte miejsce.

W meczu przeciwko Chorwacji, kontuzji nabawił się skrzydłowy reprezentacji Polski, Łucak. Dzisiaj nie będzie mógł zagrać. Ta absencja lekko komplikuje sprawę Michaelowi Bieglerowi. Na szczęście poza tym nie ma braków i dzisiaj zagrają pozostali reprezentanci z Krzysztofem Lijewskim na czele (powyżej 4.5 gola @ 1.75). Wiele też zależeć będzie od dyspozycji Szmala, jak i Wyszomirskiego. Jeśli ich forma nie będzie należała do słabszych, Polacy powinni dzisiaj powalczyć o sukces.

Islandia to reprezentacja, która nie może osiągnąć większych sukcesów na arenie międzynarodowej. Jedynym, acz jakże prestiżowym było wywalczenie srebra na IO w Pekinie. Poza tym nie mogą się przebić wyżej. I na tym turnieju jest podobnie. Jedynym zawodnikiem, który trzyma poziom we wszystkich meczach jest Sigurdsson (poniżej 6.5 gola @ 1.95). Niemniej on sam nie wygra meczu, co było widać w ostatnim pojedynku przeciwko gospodarzom całego turnieju.

Oba zespoły grały ze sobą kilkakrotnie w ostatnich latach. Lepiej spisywała się reprezentacja Islandii, która zabrała Polakom medal cztery lata temu, a i też wyeliminowała biało-czerwonych w Pekinie. Przy obecnej formie to jednak biało-czerwoni powinni wygrać. Liczymy na wyrównanie rachunków i pokrycie handicapu przez Polaków.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Polska (-3.5) @ 3.45 Unibet