Naszych kielczan nie pokona nawet słynna Barcelona


Oby ta rymowanka okazała się prorocza. W sobotę w półfinale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych zespół Vive Tauron Kielce zmierzy się z FC Barceloną. W zespole z Katalonii nie ma wprawdzie Messiego czy Neymara, ale są inni najwyższej klasy specjaliści i to „Blaugrana” uchodzi za faworyta tego spotkania, a także całego Final Four, które odbywa się w niemieckiej Kolonii.

FC Barcelona 1.21, remis 12.50, Vive Tauron Kielce 6.00 – godz. 15.15
Mecz kielczan z Barceloną będzie pierwszym półfinałem. W drugim o 18:00 THW Kiel, drugi z faworytów, zmierzy się z węgierskim MKB Veszprem. Zdaniem ekspertów to Węgrzy mają większe szanse na sprawienie niespodzianki, niż mistrzowie Polski w starciu z Barceloną.

Mecze Final Four Ligi Mistrzów obejrzycie w Unibet TV!

Za Barceloną przemawia nie tylko potencjał sportowy, ale także historia pojedynków z Vive. Dwunastokrotni mistrzowie Polski tylko raz zdołali przeciwstawić się Katalończykom – w listopadzie 2010 roku zremisowali wyjazdowe spotkanie fazy grupowej Ligi Mistrzów 28:28. Wszystkie pozostałe mecze kończyły się zwycięstwami rywali. Tym najważniejszym meczem był półfinał Ligi Mistrzów sprzed dwóch lat. Dla Vive był to debiut w Final Four najbardziej elitarnych rozgrywek europejskich, zakończonych brązowymi medalami, po zwycięstwie w meczu o 3. miejsce z Kiel. Wówczas Barcelona w półfinale ograła Vive 28:23.

Obsada tegorocznego Final Four jest łudząco podobna do tamtego sprzed dwóch lat, z tą różnicą, że wówczas czwartym zespołem nie byli Węgrzy, a HSV Hamburg, który notabene wygrał całe rozgrywki.

Co może pocieszać kibicom Vive Kielce przed starciem z Barcą? Hiszpanie w tym sezonie Ligi Mistrzów przegrali tylko jeden mecz, uwaga, z… Orlen Wisłą Płock! Wicemistrzowie Polski pokonali Barcelonę u siebie 34:31. Skoro mogli to zrobić wicemistrzowie, to co miałoby stać na przeszkodzie mistrzom? Barcelona przeszła przez wszystkie etapy tegorocznej Champions League jak burza, ale co w takim razie powiedzieć o grze kielczan? Byli jak burza z piorunami! W grupie na 10 meczów 10 zwycięstw! Jedyna porażka Vive miała miejsce w rewanżowym meczu 1/8 finału, ale nie wpłynęła ona na szczęście na losy awansu. W ćwierćfinale znów dwa zwycięstwa i Vive znalazło się już w Kolonii, w najważniejszym turnieju sezonu. Polacy mają wolne głowy, bo na krajowym podwórku zdobyli już tytuł mistrzowski i puchar. Pora na tryplet?

Mamy nadzieję, że w niedzielę Vive Tauron Kielce zagra w finale Ligi Mistrzów, a kibice Barcelony wstrzymają się ze świętowaniem sukcesów do 6 czerwca, kiedy to futbolowa ekipa „Blaugrany” zagra o Ligę Mistrzów z Juventusem. Podwójna szansa na Vive w meczu półfinałowym (remis lub zwycięstwo) wyceniana jest na 3.95. W przypadku remisu będziemy mieli oczywiście dogrywkę.