Ostatni wysiłek – batalia o brąz


Ku wielkiej rozpaczy wszystkich fanów, nasi piłkarze ręczni nie sprostali narodowej mieszance pod nazwą Katar i w ostatnim dniu Mistrzostw Świata zagrają o brązowe medale. To nie tylko trofeum pocieszenia, ale prestiż bycia na podium. Nasi wojownicy na pewno nie odpuszczą Hiszpanom.

Polska 3.90, remis 9.00, Hiszpania 1.40 – godz. 14.30
Te mistrzostwa nie były dla naszych zawodników sielanką. Już w pierwszym meczu biało-czerwoni ulegli Niemcom, których rok temu… wyeliminowali z udziału w Mistrzostwach Świata! Piłka ręczna regulowana jest niestety przez szereg bzdurnych przepisów i na mocy tego o „dzikiej karcie” nasi zachodni sąsiedzi znaleźli się w Katarze, a potem pokonali nas. Potem przyszedł czas trzech kolejnych zwycięstw. Szczególnie cenne było to nad Rosją. Porażka z Danią zadecydowała o wyjściu z grupy z trzeciego miejsca i wpadnięciu w 1/8 finału na Szwedów. Tam, podobnie jak w ćwierćfinale z Chorwacją, Polacy wznieśli się na wyżyny swoich możliwości, szczególnie w obronie. Oba te mecze wygraliśmy i zameldowaliśmy się w półfinale. Nadzieje były rozbudzone, bo trafiliśmy na Katar, który do tej pory nie był potentatem w światowej piłce ręcznej. Przepisy pozwoliły jednak katarskiej federacji za grube miliony zbudować silny skład w oparciu o graczy innych narodowości. Całość skleił świetnie hiszpański trener i w miniony piątek w polskich domach po 60 minutach gry nie było eksplozji radości…

Nie ryzykuj z piłką ręczną – ostatnia okazja by skorzystać z promocji

Hiszpanie także przegrali swój półfinał, choć w emocjonującej końcówce byli blisko doścignięcia Francuzów. Mecz był pojedynkiem doskonale spisujących się bramkarzy, ale to Francuz Thierry Omeyer okazał się lepszy. Faworyci awansowali, a drużyna z Półwyspu Iberyjskiego trafiła do meczu o 3. miejscu.

Z Hiszpanią rywalizowaliśmy przed Mistrzostwami Świata w towarzyskim turnieju w Oviedo. Do 45 minuty tego spotkania byliśmy nawet blisko zwycięstwa i końcowego sukcesu w tym mocnym turnieju. Później jednak rywale udowodnili swoją wyższość i zwyciężyli różnicą pięciu trafień. Oby w niedzielę było inaczej!

Mecze katarskich Mistrzostw Świata można oglądać na Unibet TV!

Nasi bohaterowie są już bardzo zmęczeni. Trener Michael Biegler nie dysponuje zbyt wartościową ławką rezerwowych i mocno eksploatował podstawowych szczypiornistów. Przed biało-czerwonymi ostatni wysiłek w Katarze – oby skuteczny i udany mecz z Hiszpanią. By nasi pokusili się o medal, potrzeba na pewno znacznie lepszej gry niż z Katarem – choćby w wykonaniu naszych bramkarzy. Skuteczność interwencji na poziomie 11% na pewno nie da nam medalu. To rywale są faworytami. Trzeba jednak pamiętać, że faworytami byli także Szwedzi i Chorwaci, a jednak udało się ich pokonać.