Podtrzymać passę z 2014


Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej polscy szczypiorniści rozpoczynają od bardzo prestiżowego i ważnego meczu z Niemcami. W zeszłym roku w żadnej drużynowej dyscyplinie sportu nie przegraliśmy z zachodnimi sąsiadami. Czy podtrzymamy tę dobrą passę?

Polska 1.98, remis 9.00, Niemcy 2.23 – godz. 17.00
Tegoroczny Mundial szczypiorniaka ma bardzo nietypową lokalizację. Impreza odbywa się bowiem w Katarze. Tam, gdzie zaplanowano także piłkarskie MŚ w 2022 roku. Klimat Kataru będzie na pewno dużo mniej dokuczliwy w styczniu, a ponadto w klimatyzowanych halach. Ten problem w przypadku piłkarzy ręcznych nie zaistnieje i wszystko mogą liczyć na kapitalne emocje.

Wszystkie mecze katarskiego turnieju oglądać można na Unibet TV

W 2007 roku Polska rywalizowała z Niemcami w finale Mistrzostw Świata, notabene odbywających się w Niemczech. Nasi zawodnicy przegrali i musieli zadowolić się srebrnymi medalami. Przez te 7 lat sytuacja nieco się jednak zmieniła i do jutrzejszego meczu to nasi gracze przystępują jako faworyci. W zeszłym roku podopieczni Michaela Bieglera (niemieckiego trenera) rywalizowali z Niemcami o awans do MŚ. Wygrany dwumecz dał radość biało-czerwonym, ale ekipa spod znaku czarnego orła otrzymała „dziką kartę” i także wystąpi na katarskiej imprezie. Wygrana Polaków wyceniana jest na 1.98.

Z okazji MŚ w piłce ręcznej mamy dla naszych graczy niesamowitą promocję!

Pracowicie spędzony okres przygotowawczy przed mistrzostwami dał kibicom naszej narodowej reprezentacji sporo nadziei na sukces w Katarze. Polacy wygrali Christmas Cup, a w innym towarzyskim turnieju, w Oviedo, mimo dwóch porażek pozostawili po sobie pozytywne wrażenia. Szanse tylko kilku drużyn oceniane są wyżej – to Francja, Dania (grupowy rywal Polski), Hiszpania i Chorwacja. Kurs na złoty medal reprezentacji Polski wynosi jednak aż 18.00. Na miejsce na podium – 4.30.

Mecz z Niemcami zapowiadaliśmy także na naszej stronie głównej.

Oprócz Duńczyków i Niemców rywalami Polski są Rosja, Arabia Saudyjska i Argentyna. Pierwszy etap mistrzostw przejdą po cztery najlepsze zespoły w każdej z grup, więc kibice nie wyobrażają sobie innego rozstrzygnięcia niż awans Sławomira Szmala i spółki. Warto jednak pamiętać, że docelową imprezą dla podopiecznych Bieglera maja być Mistrzostwa Europy w 2016 roku, które odbędą się w Polsce. To właśnie tej imprezie podporządkowane są działania wokół polskiego szczypiorniaka. Nawet klęska w Katarze nie będzie powodem do zwolnienia Bieglera – zapowiadają działacze. Eksperci od światowej piłki ręcznej uważają jednak, że Polska po 6-letniej przerwie wróci na podium Mistrzostw Świata.