Szczypiornistki na start!


Już tylko 2 dni dzielą nas od startu Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet. 5 grudnia w Danii rozpocznie się ten turniej, którego metą będzie mecz finałowy 20 grudnia. Jak daleko w imprezie zajdą Polki, które bronią 4. miejsca z 2013 roku?

Kursy na MŚ w piłce ręcznej

Serbski turniej okazał się wielkim sukcesem biało-czerwonych. Wprawdzie o 4. miejscu mówi się, że to najgorsza dla sportowa lokata, bowiem tuż za podium. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że Polki jechały na tamte mistrzostwa jako zupełny „kopciuszek” i mało kto widział je w ćwierćfinale, a tymczasem dzielnym zawodniczkom Kima Rasmussena udało się wywalczyć półfinał. Teraz Polek nie zlekceważy już nikt, choć znów nasza drużyna nie jest zaliczana do grona faworytek. Kurs na medal wynosi w przypadku Polski aż 16.00.

W Danii o wejście do strefy medalowej będzie bardzo trudno. Obecna kadra Rasmussena to już zupełnie inna drużyna. Brakuje m.in. kontuzjowanej Aliny Wojtas, której rola w drużynie z 2013 roku była ogromna. Nie ma też Karoliny Szwed-Orneborg, która zawiesiła karierę. Z kolei Karolina Siódmiak nie otrzymała powołania. Celem samym w sobie dla naszych szczypiornistek powinien być ćwierćfinał. Wejście do ósemki jest gwarancją gry w przyszłorocznych kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich.

 

Ogromnym ładunkiem optymizmu przed mistrzostwami był na pewno ostatni mecz towarzyski. W sobotę Polki pokonały reprezentację Czarnogóry 28:26. Warto nadmienić, że Czarnogórki to wicemistrzynie olimpijskie, więc jest to na pewno wartościowy rezultat, pokazujący, że praca trenera Rasmussena przynosi owoce.

W Danii grupowymi rywalkami Polek będą kolejno Kubanki, Szwedki, Chinki, Angolki i wreszcie Holenderki. Pierwsze dwa mecze już w najbliższy weekend. Z grupy do dalszych gier wychodzą cztery czołowe drużyny, więc o awans powinniśmy być spokojni, ale to oczywiście nie będzie jeszcze żadne osiągnięcie dla biało-czerwonych.

Wybrankami trenera Rasmussena na duński turniej są: Weronika Gawlik, Anna Wysokińska, Aleksandra Zych, Marta Kobylińska, Iwona Niedźwiedź, Małgorzata Stasiak, Karolina Kudłacz-Gloc, Klaudia Pielesz, Kinga Achruk, Patrycja Kulwińska, Hanna Sądej, Monika Stachowska, Aneta Łabuda, Agnieszka Kocela, Joanna Gadzina i Karolina Zalewska. Czy te panie przyniosą nam radość na zbliżającym się „mundialu” szczypiornistek? Mecze będzie można śledzić w Unibet TV!