Polacy w Soczi


Podsumujmy wyczyny Polaków podczas Igrzysk OlimpijskichSoczi. Skupimy się na medalistach, gdyż to właśnie oni zostali okrzyknięci bohaterami narodowymi. Polska reprezentacja zajęła 11., najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. Ponadto wywalczyła cztery złota i po jendym srebrze i brązie.

Brązowy medal przypadł trójce panczenistów. NiedźwieckiSzymański oraz Bródka sprawili ogromną niespodziankę. Zajęli trzecie miejsce i to po jak efektownej pogoni przeciwko Kanadyjczykom. Ponadto ten trzeci, wcześniej wywalczył złoto w indywidualnej jeździe na 1500 metrów, pokonując faworyta z Holandii - a to właśnie reprezentacja z Niderlandów dominuje w łyżwiarstwie szybkim.

Srebro natomiast wywalczyły Polki w składzie: Bachleda-CuruśWoźniakZłotkowska, a i wcześniej Czarwonka. Brązowe medalistki z Vancouver pokazały, iż ponownie nie można ich lekceważyć. W pięknym stylu pokonały Rosjanki w półfinale, niestety w walce o złoto nie miały żadnych szans z Holenderkami. Mimo to, polskie panczeny zasługują na wielkie brawa. Ponadto warto dodać, iż w Polsce nie ma żadnego, krytego toru, co dodaje jeszcze większy szacunek na arenie międzynarodowej.

Kolejne złoto wywalczyła nasza, żywa legenda - Justyna Kowalczyk. Polka pokazała, iż nawet ze złamaną stopą jest mocna. Udowodniła swoją waleczność i wywalczyła drugie złoto w karierze. Jej odwieczna rywalka, Bjoergen była na tym dystansie dopiero piąta. Norweżka stwierdziła, iż był to dla niej najważniejszy medal, ale niestety nie podołała - bez kontuzji! Tym większe brawa dla naszej Królowej Nart.

Największym bohaterem był jednak Kamil Stoch. To on zdobył dwa złota w skokach narciarskich i wyrównał dokonania takich tuzów jak Nykenen, czy Amman - czyli dwa złota na jednych igrzyskach. Również blisko było brązowego medalu w drużynowym konkursie, niemniej zabrakło dwóch lepszych skoków - Piotra Żyły w głównej mierze.

Zatem Polacy spisali się niebywale podczas igrzysk. Cały kraj w euforii, a i dokonania wspaniałe. Tym samym nie możemy się doczekać kolejnych igrzysk. A i może doczekamy się takich w Krakowie?

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!