Skoki narciarskie: Lillehammer na start!


Sezon właściwie został zainaugorowany w piątek konkursem mieszanym. Jest to konkurs drużynowy, ale kraj reprezentują dwie zawodniczki oraz dwóch zawodników. Polska nie wystawiła swojej ekipy, a w konkursie triumfowała Norwegia z Andersem Bardalem, obrońcą pucharu  świata w składzie!

W konkursie wystąpi aż pięciu reprezentantów Polski (kolejność w jakiej będa skakać): Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Maciej Kot, Piotr Żyła i Kamil Stoch. W kwalifikacjach odpadł tylko Bartłomiej Kłusek.

W eliminacjach zwyciężył Lukas Hlava, oddając skok na odległość 98 metrów, ale dalej skoczyło dwóch zawodników: Reruhi Shimizu oraz Wolfgang Loitzl, ale otrzymali niższe noty.

Grono faworytów do zdobycia kryształowej kuli, jak i zwycięstwa w Lilehammer jest bardzo duże. Oczywiście gospodarze oczekują dobrego występu Andersa Bardala, który będzie chciał udowodnić, że nie przez przypadek wygrał w poprzednim sezonie.

Na treningach dobrze skakał Michael Hayboeck, Andreas Kofler, Severin Freund. Panowały wtedy złe warunki, dość mocny wiatr utrudniał oddawanie skoków. W sobotę w Lilehammer warunki są dużo lepsze - jest słonecznie oraz bezwietrznie.

Początek sezonu jest bardzo trudny do typowania, a już na pewno pierwszy konkurs. Serie treningowe czy takie zawody drużynowe o nieco luźniejszej formie, to nie to samo co konkurs pucharu świata, gdzie walczy się już o punkty do klasyfikacji. Należy więc traktować całkowicie luźno początkowe typowania.

Ciekawie wygląda zaproponowana przez Unibet para Piotr Żyła - Maciej Kot. Faworytem jest ten pierwszy, który jest skoczkiem zdecydowanie równiejszym. Kot podczas jednego z treningów uzyskał odległość zaledwie 69,5 metra, w kwalifikacjach i podczas drugiej sesji treningowej plasował się niżej od Żyły.

Krzysztof Miętus w eliminacjach zajął wysokie piąte miejsce, oddając skok na odległość 98 metrów. Często zdarza się tak, że dobry wynik średniego zawodnika w eliminacjach nie przekłada się na skok w turnieju głównym. Zakładamy więc, że Władimir Zografski okaże się lepszy od Polaka.

Nasze typy:
- Żyła będzie wyżej w końcowej klasyfikacji od Kota @1.72
- Zografski będzie wyżej w końcowej klasyfikacji od Miętusa @1.85

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!