Skoki narciarskie: Podsumowanie!


Sezon 2013/2014 w skokach narciarskich zakończył się. Było to niebywałe pół roku dla polskiego sportu. Sporo sukcesów, jak i znakomitych odkryć. Zatem z niecierpliwością czekamy już na kolejne skakanie. Niemniej obecnie przyszedł czas podsumowań.

Kamil Stoch dokonał znakomitych rzeczy w tym sezonie. Zdominował Igrzyska Olimpijskie w Soczi zdobywając dwa złote medale. Ponadto nie dał szans rywalom i wywalczył Kryształową Kulę. Choć przeciwnicy, a szczególnie Severin Freund oraz Peter Prevc nie dawali za wygraną i to dopiero w Planicy Polak mógł cieszyć się z pierwszej, Kryształowej Kuli. Kamil Stoch osiągnął zatem wiele podczas swojej kariery. Jednak brakuje mu zwycięstw w Mistrzostwach Światalotach, czy też zwycięstwa w Turnieu Czterech Skoczni. Wszystko jednak jeszcze przed nim.

W Harrachovie podczas mistrzostw świata, wygrał wiatr i odbył się tylko jeden dzień zawodów. Dzięki temu to Niemiec, Severin Freund wywalczył złoty medal. Konkurs jednak nie miał większego sensu ze względu na wiatr. Turniej Czterech Skoczni natomiast, odbył się bez większych kłopotów. Wygrał dość nieoczekiwanie młody Thomas Diethart. Austriak może powtórzyć kariery Morgensterna, czy też Schlierenzauera. 

W trakcie sezonu okazała się, że cała Polska kadra ma ogromny potencjał. Świetnie w sezon wszedł młodziutki Krzysztof Biegun, który wygrał zawody inauguracyjne, jak i potem zwyciężył podczas Uniwersjady. Ponadto Maciej KotPiotr ŻyłaJan Ziobro, czy Klemens Murańka pokazali, że mogą skakać bardzo daleko. Niewiele też zabrakło by kadra zdobyła medal drużynowy w Soczi. Niestety jeden ze skoczków zmarnował swój skok. Mimo to, są to młodzi zawodnicy. Daje to sporo nadziei na kolejny sezon, który rozpocznie się już w listopadzie.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!