Skoki narciarskie: Willingen


Ostatni weekend ze skokami narciarskimi przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi. Otóż rozegrane zostaną zawody w Willingen. Jednym z fawortów będzie Polak - Kamil Stoch. Niemniej zawody powinny być bardzo nieprzewidywalne, jak co sezon.

Piątkowe kwalifikacje oraz serie próbne dały ciekawy obraz przed głównym turniejem. Otóż w czołówce znaleźli się tacy zawodnicy jak Daiki ItoJurij Tepes, czy Shimizu. Ogółem Japończycy znakomicie skakli podczas piątkowych prób. Dzisiaj na pewno będą niezwykle groźni. 

Również Polacy skakali bardzo daleko. W kwalifikacjach drugą odległość uzyskał Piotr Żyła i gdyby nie słabe lądowanie, mógłby spokojnie zwyciężyć. Niemniej to nie było tak istotne. Najważniejszą kwestią było zakwalifikowanie się do zawodów. A przecież popularny ze swoich wywiadów skoczek, ma coś do udowodnienia przed Soczi.

Na zawody w Willingen przygotowaliśmy kilka ciekawych par, przy których damy również swoje propozycje, a oto i one:

Neumayer vs. Matura 1, @ 2.10 - Niemiec pokazał się z dobrej strony w Sapporo. W Willingen również czuje się nieźle. Naszym zdaniem wygra w tej parze.

Diethart vs. Amman 2, @ 2.30 - Młody Austriak złapał lekką presję i to powinien być jego największy kłopot podczas konkursu.

Stoch vs. Wellinger 1, @ 1.72 - Polak chce pokazać swoją siłę przed igrzyskami. Na pewno przyda się przewaga mentalna przed Soczi. Ponadto potrzebuje nadrobić punkty do Petera Prevca.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!