Soczi 2014: Bieg łączony - szansa Kowalczyk


Już w sobotę o godzinie 11. o pierwszy medal walczyć będą biegaczki na dystansie 15 kilometrów. Z powodu tak szybkiego startu (kilkanaście godzin po ceremonii otwarcia), Justyna Kowalczyk nie pokazała się na stadionie podczas inauguracyjnej imprezy, podobnie jak reszta kandydatek do medalu, ale również skoczków narciarskich czy hokeistek, które już o godzinie 9. rozegrają pierwsze spotkanie.

Faworytką w skiathlonie jest Marit Bjoergen, a sam medal dla Norweżki przez ekspertów jest już niemal wieszany na szyi zawodniczki. Biegaczki najpierw będą ścigać się na dystansie 7,5 km stylem klasycznym, a następnie zmienią narty i pokonają taki sam dystans, ale stylem dowolnym.

Przed czterema laty na igrzyskach w Vancouver najlepsza była Marit Bjoergen, za nią uplasowała się Anna Haag oraz Justyna Kowalczyk. Po raz ostatni skiathlon rozgrywano... rok temu, właśnie na trasie w Soczi. Bjoergen zabrakło, wygrała wtedy Kristina Steira, a tuż za nią do mety dotarła Julia Tchekaleva. Polska biegaczka do mety nie dotarła.

Faworytkami do podium są trzy Norweżki: Marit Bjoergen, Therese Johaug oraz Heidi Weng, ale także Charlotte Kalla i Justyna Kowalczyk. Nie można także zapominać o Rosjankach, w końcu na Igrzyska we własnym kraju mobilizacja jest jeszcze większa.

Czy Polka tak naprawdę ma szanse na medal? Sama zapowiada, że będzie walczyć na 200%, z drugiej strony nie jest to bieg, w którym należy do ścisłego grona faworytek. Zdobycie medalu przez Kowalczyk, czyli uplasowanie się na miejscach 1-3 wyceniane jest na @3.75, natomiast to, że znajdzie się w czołowej szóstce, jest bardziej prawdopodobne @1.60.

Kto zwycięży? (w pierwszej kolumnie kurs na zwycięstwo, w drugiej na zajęcie miejsca na podium)

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!