Soczi 2014: Bieg pościgowy - szansa na medal?

W biegu sprinterskim pewnie zwyciężyła Słowaczka Anastazja Kuźmina, a za nią już był ścisk. W minuscie zmieściły się 22 zawodniczki, a tak naprawdę jeszcze cała pierwsza trzydziestka ma szansę na włączenie się do walki o medale.

Słowaczka ma sporą szansę na drugi medal, świetnie strzelała i naprawdę dobrze zaprezentowała się w biegu. Kuźmina jest faworytką (@2.75), a jej największymi rywalkami będą Tora Berger (@3.50) oraz Daria Domracheva (@4.50). Obie te zawodniczki zaliczyły po jednym pudle i uplasowały się odpowiednio na 9 i 10 miejscu.

Weronika Ziemniak-Nowakowska miała spore szanse na medal, ale pierwsze strzelanie nie poszło jej zbyt dobze, a później okaało się, że biegowo kilka zawodniczek jest lepiej przygotowanych. Polce do medau zabrakło 9,1 sekundy. Medal dla polskiej biegaczki jest całkiem możliwy (@9.00).

Liczyć się też trzeba będzie z Evie Sachenbacher-Stehle, która większą część kariery była biegaczką, wywalczyła raz nawet medal w sprincie. Jeśli tylko będzie dobrze strzelać, to Niemka jest naprawdę groźna i jej szanse na medal są takie, jak Polki (@9.00).

Na poprzednich igrzyskach olimpijskich złoto wywalczyła Magdalena Neuner, za nią uplasowała się Anastazja Kuźmina, a brąz powędrował na konto Marie-Laure Brunet. Podczas ostatnich mistrzostw świata najlepsza była Tora Berger, a za nią uplasowały się Krystyna Pałka i Olena Pidrushna.

W tym sezonie w klasyfikacji biegu pościgowego przewodzi Tora Berger, a za nią jest Andrea Henkel oraz Marie Dorin Habert. Po zwycięstwa w poszczególnych biegach sięgały Synnove Solemdal, Walentyna Semerenko, Daria Domracheva, Gabriela Soukalova oraz Andrea Henkel.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!