Soczi 2014: Duża skocznia


Za nami pierwszy, jakże wspaniały konkurs w skokach narciarskich podczas Igrzysk Olimpijskich Soczi. Wygrał bowiem Kamil Stoch. Niemniej była to zaledwie skocznia K-95. Przed nami bardziej emocjonujące i według wielu nazywane bardziej prestiżowymi, zawody na dużej skoczni - K-125.

Wielkimi przegranymi pierwszego turnieju okazali się Austriacy, których stać na medale. Schlierenzauer (@ 2.75 TOP3), wylądował poza dziesiątką. Natomiast Diethart (@ 3.50 TOP3) oraz Hqyboeck (@ 4.50 TOP3) zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Tym samym na dużej skoczni będą chcieli się zrehabilitować.

Świetnie zaprezentował się Peter Prevc (@ 2.50 TOP3), który udowodnił, iż nie bez przyczyny nosił chwilowo żółtą koszulkę lidera pucharu świata. Niespodziankę sprawił natomiast Bardal, który było mocno niepewny formy.

Głównym faworytem do złota będzie oczywiście Stoch (@ 2.10). Polak zdemolował swoich rywali na skoczni średniej. I tak powinno być tutaj. Zapewne weźmie przykład z Simona Ammana z Salt Lake City, czy Vancouver. Ponadto szanse na medal powinni mieć Ziobro jak i Kot (@ 12.50). Obaj bowiem zaprezentowali się nadzwyczaj solidnie podczas pierwszego turnieju.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!