Soczi 2014: Koronna konkurencja Kowalczyk


Najlepsza polska biegaczka w skiathlonie zajęła 6. miejsce, następnego dnia zamieściła zdjęcie złamanej stopy. Już wcześniej było wiadomo, że w sprintach stylem dowolnym nie wystartuje, ale ogólnie z Soczi nie ma zamiaru się wycofywać. Wiadomo, że bieg klasykiem na 10 kilometrów to koronny dystans Justyny Kowalczyk.

Marit Bjoergen w sprincie biegła, ale została w półfinale troszkę zastawiona przez swoje rywalki, nie miała szans na dogonienie ich i jeszcze w końcówce się przewróciła. Teraz Norweżka jest główną faworytką do zwycięstwa (@1.50). Pomimo urazu stopy wysokie notowania ma Justyna Kowalczyk (@3.50), a w ścisłym gronie pozostaje także Therese Johaug (@7.00). Dużo mniejsze szanse mają Charlotte Kalla (@21.00) oraz Heidi Weng czy Astrid Jacobsen (po @61.00).

W tym sezonie po raz pierwszy panie na tym dystansie biegły w Lilehammer. Zwyciężyła wtedy Justyna Kowalczyk przed Charlotte Kallą i Marit Bjoergen. W Lenzerheide ze startu wspólnego najlepsza była Kerttu Niskanen, a tuz za nią Astrid Jacobsen i Therese Johaug.

W Szklarskiej Porębie ze startu wspólnego wygrała Justyna Kowalczyk, za nią uplasowały się Rosjanki: Julia Tchekalova oraz Julia Ivanova. W Toblach, które poprzedzało Soczi, zwyciężyła Marit Bjoergen przed Therese Johaug i Charlotte Kallą.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!