Soczi 2014: Ostatnia szansa Kowalczyk


Na zakończenie igrzysk w Soczi dojdzie do rywalizacji na trasie biegowej. Biegacze i biegaczki od początku do końca igrzysk rywalizowali o medale, mogli więc spokojnie przygotowywać się do kolejnych biegów, nie zrzucając winy na zmęczenie. Panie pobiegną ze startu wspólnego na 30 kilometrów stylem dowolnym.

Faworytką do końcowego triumfu jest Marit Bjoergen (@2.50), która może ten bieg rozstrzygnąć z Therese Johaug (@2.75) oraz świetnie dysponowaną w Soczi Charlotte Kallą (@3.25). Pomiędzy tymi zawodniczkami a Justyną Kowalczyk jest kursowa przepaść (@9.00), ale wydaje się, że poza tą czwórką, ewentualne szanse na wskoczenie na podium ma jeszcze tylko Heidi Weng (@41.00).

Czy Kowalczyk ma tak naprawdę szansę na medal? To nie jest ulubiony styl Polki, ona woli biegi stylem klasycznym, ale przede wszystkim cechuje ją wytrzymałość i z tego względu jest stawiana w gronie faworytek, a nie tak, jak to było przed skiathlonem.

Bjoergen bez względu na wszystko jest faworytką, wiadomo jak groźna jest Norweżka, a po złocie w skiathlonie miała trochę pecha, m.in. w sprintach, gdzie zaliczyła wywrotkę, ale w sprintach drużynowych pokazała klasę. Johaug lubi biegi długie, a z drugiej strony Kalla we wszystkich biegach tego typu była na podium w tym sezonie.

Konkurencja jest wyrównana, ale przy odrobinie szczęścia, może już na samym finiszu, Kowalczyk może pokusić się o medal.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!