Soczi 2014: Sprinty panów


Przed czterema laty w Vancouver sprint na pierwszym miejscu zakończyl Nikita Kriukov, drugi był Aleksandr Panżyński, a Peter Northug zameldował się na trzecim stopniu podium. Jak będzie teraz?

Wśród panów liderem klasyfikacji mężczyzn jest Josef Wenzl z Niemiec, mimo że ani razu nie sięgnął po zwycięstwo. Zawodnik ten nawet nie zalicza się do grona faworytów (@126). Rywalizacja wśród panów wydaje się być bardziej zacięta niż wśród pań. Tam są dwie główne kandydatki do złota, tu szanse rozkładają się równiej.

Za słabszy występ w drugim dniu igrzysk może odkuć się Peter Northug (@4.00), ale o najcenniejszy kruszec powalczą też Sergei Ustyugov (@5.00), a także złoty medalista w skiathlonie Dario Cologna (@7.50). Do walki mogą się też włączyć Nikita Kriukov (@10), Markus Hellner (@12.50) oraz Ola Vigen Hattestad (@15).

W Kuusamo podczas klasyku wygrał Brandsdal przed Gafarovem oraz Petersonem.
W Asiago, również w klasyku, najlepszy był Kriukov przed Poltoraninem i Gianluca Cologną.
W Davos, ale już w stylu dowolnym zwyciężył Andreas Gloersen przed Martii Jylhą oraz Siergijem Ustyugovem.
W Oberhofie najlepszy był Calle Halfvarsson, za nim Federico Pellegrino i Martin Sundby, a dwa dni później w Lenzerheide wygrał Simi Hamilton przed alexem Harveyem i ponownie Martinem Sundby.
W Nowym Meście wygrał Siergij Ustyugov, za nim uplasował się Federico Pellegrino i Aleksiey Pietuchov.
W Szklarskiej Porebie najlepszy okazał się Alex Harvey, a za nim przybiegli Josef Wenzl i Baptiste Gros.
Tuż przed Soczi w Toblach zwyciężył Ola Vigen Hattestad przed Erikiem Brandsdalem i Josefem Wenzlem.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!