Soczi 2014: Średnia skocznia


Przed nami nie lada emocje podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Otóż do walki o medale przystąpią skoczkowie na średniej skoczni. Głównym kandydatem do medalu jest Kamil Stoch, który ma być tym pierwszym z kruszcem dla reprezentacji Polski.

Piątkowe treningi były mało satysfakcjonujące dla Polaków. Stoch bowiem lądował znacznie dalej niż inni i osiągał rezultaty w granicach miejsc w trzeciej dziesiątce. Jednak kolejnego dnia udowodnił, iż będzie walczył o medale (@ 1.65). Odległości bliższe czołówki to na pewno znakomite osiągnięcia.

Warto również zaznaczyć, iż z Polaków bardzo dobrze skakał Maciej Kot, który ciągle był blisko czołówki. Jego medal (@ 15.00) byłby na pewno niespodzianką. Niemniej średnia skocznia charakteryzuje się loteriadą. Zatem być może dojdzie do sensacji i to on wywalczy któryś z medali.

Największym zaskoczeniem podczas serii treningowych, jak i kwalifikacji był Michael Hayboeck, który skakał równo i wygrywał treningi, jak kwalifikacje. Tym samym stał się on jednym z głównych kandydatów do zdobycia medalu na rosyjskiej olimpiadzie (@ 2.50). Ten młody Austriak może jednak nie wytrzymać presji, co czesto zdarza się na tak ważnej imprezie nie jednemu zawodnikowi.

Zatem od 19:30 czekają nas nie lada emocje. Polacy są kandydatami do medalu. Oczywiście wszyscy liczą głównie na Kamila Stocha, ale pamiętajmy i o pozostałych reprezentantach. Złoto jednak wydaje się być w zasięgu tylko jednego reprezentanta - lidera pucharu świata (@ 3.75).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!