Speedway Ekstraliga rusza niebawem!


Sezon żużlowej Ekstraligi w Polsce rusza już na początku kwietnia. Wielkie emocje, ponieważ spaść muszą aż trzy zespoły, ponadto walka o tytuł będzie bardzo ciekawa. Które z ekip są skazywane na porażkę? Które z pozostałych drużyn są faworytami do triumfu w lidze?

U góry tabeli spodziewamy się walki pomiędzy dwoma zespołami. Unibax Toruń oraz Falubaz Zielona Góra mają najsilniejsze składy. Unibax niestety straci Ryana Sullivana, który postanowił zakończyć karierę. Niemniej zespół jest wciąż silny. Jest były mistrz świata Tomasz Gollob, a także aktualny mistrz, Chris Holder. Tych dwóch jeźdźców czarnego toru potrafi wygrać mecz. Paczka jest silna i są głównymi faworytami do tytułu. 

Równym zespołem są też zawodnicy z Lubuskiego. Zielona Góra ma swojej kadrze HampelaJonssonaProtasiewicza czy też świetnie prosperującego, szczególnie na własnym torze, Patryka Dudka. Wydaje się, że mają bardziej optymalną kadrę, a to może być istotniejsze w walce o tytuł. I tak też typujemy.

Kto lepszy w klasyfikacji końcowej (Unibax czy Falubaz)? Typ: Falubaz, 1.90 Unibet 

Dolna część tabeli będzie wyglądała dużo ciekawiej. Walka o utrzymanie bowiem będzie celem aż pięciu ekip. Skazańcem w tym sezonie wydaje się być Sparta Wrocław. Zespół z Dolnego Śląska ma najsłabszą kadrę i to będzie kluczowe w tym sezonie dla nich. Jeśli poza Jędrzejakiem znajdzie się dwóch żużlowców z ponad przeciętną formą to mają szansę, aczkolwiek oto będzie niesamowicie ciężko. WoffindenLjung czy Świder jeżdżą nadzwyczaj nieregularnie i to jest ich problem. Niestety ponownie problemem będą juniorzy. Niemniej Sparta pokazała już w poprzednim sezonie wolę walki mimo słabszej kadry i w tym roku powinno być podobnie.

Beniaminek z Gniezna zbudował całkiem niezłą kadrę, aczkolwiek podobnie jak w zespole z Wrocławia problemem będzie nieregularność. Poza tym juniorzy wyglądają gorzej niż w zespole Sparty. Niemniej Lindbaeck czy Zagar mogą pociągnąć zespół, ale czy to wystarczy na Spartę i utrzymanie? Ułamek oraz Kościuch Bjarne Pedersen jeżdża przeciętnie i oni również częście zaliczają gorsze występy. Naszym zdaniem w tej konfrontacji mimo wszystko lepszy okaże się Wrocław - niewiarygodna moc w motywacji.

Kto lepszy w klasyfikacji końcowej (Start czy Sparta)? Typ: Sparta, 2.10 Unibet

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!