1. turniej SEC - Gdańsk


Już dzisiaj pierwszy turniej Speedway European Championship. Odbędzie się on w Gdańsku. Mamy czterech reprezentantów na liście startowej. Żaden z nich nie jest niestety faworytem przed dzisiejszymi zawodami. Niemniej kibice liczą na niespodziankę. Czy stać naszych na ponowne, pozytywne zaskoczenie?

Z Polaków mamy w dzisiejszych zawodach takie postacie: Tomasz GollobKrystian PieszczekSebastian Ułamek oraz Maciej Janowski. Najmniejsze szanse ma teoretycznie Sebastian Ułamek. Pozostali zawodnicy na pewno będą chcieli namieszać. Po tym jak Golloba nie było podczas Drużynowych Mistrzostw Świata, będzie na pewno chciał się pokazać tutaj. Sprzęt na pewno solidnie przygotowany, aczkolwiek z formą u naszego żużlowca różnie bywało.

Naszym zdaniem to jednak młodzież może namieszać w tych zawodach. Krystian Pieszczek spisuje się znakomicie podczas rozgrywek I-ej ligi. To jego tor i zna każdy szczegół. Naszym zdaniem ma bardzo solidny sprzęt i dzisiaj może powalczyć i namieszać najlepszym. Niemniej największe szanse na dobry wynik ma Maciej Janowski. "Magic" jest w fenomenalnej dyspozycji. Bardzo dobrze spisał się podczas finału DPŚ w Pradze i następnie w meczach ligowych czy to w Polsce czy w Anglii. Ma znakomity sprzęt. Wyprzedzał najlepszych już nie raz. Dzisiaj może być czarnym koniem zawodów.

W turnieju występuje też wielu uczestników Grand Prix. Dzisiaj pojadą: Nicki PedersenTai WoffindenEmil SajfudtinovFredka Lindgren czy też Martin Vaculik. Obsada jest zatem bardzo solidna. Naszym zdaniem pierwsza wymieniona trójka ma tutaj największe szanse na sukces. Wszyscy są w formie, a Emil przyznał w ostatnim czasie, że po kontuzji nie ma śladu. Tajski również spisuje się bardzo dobrze po kontuzji obojczyka, natomiast Nicki jeździ cały czas świetny żużel.

Wyżej wymieniona trójka oraz Maciej Janowski to nasi faworyci w dzisiejszych zawodach. U Tomasza Golloba wszystko zależy od dyspozycji. Jeśli będzie miał dzień to na pewno będzie w stanie nawiązać walkę. My jednak typujemy H2H między zawodnikami. Emil przed Gollobem po 1.50 oraz Janowski przed Ułamkiem po 1.40 w Unibet.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!